Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warsztaty ogrodnicze. Teoria i praktyka | Tajemniczy Ogród: Wiosenne otwarcie

Warsztaty ogrodnicze. Teoria i praktyka | Tajemniczy Ogród: Wiosenne otwarcie
📅 Data: sobota, 20 kwietnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Elektoralna 12 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy osoby tworzące społeczność lokalną ulicy Elektoralnej i okolic na wiosenne spotkanie w Tajemniczym Ogrodzie. Justyna Majewska z Żydowskiego Instytutu Historycznego wprowadzi nas w historię tego miejsca i opowie o zieleni w getcie warszawskim, ze szczególnym uwzględnieniem ogrodu przy Elektoralnej 12. Z kolei Mariusz Antolak z Fundacji „W krajobrazie”, łącząc historię z teraźniejszością, przybliży nam świat kwitnących warzyw i ogrodów w skrzyniach z nadstawek paletowych. Po teorii przejdziemy do działania, sadząc „odratowane” warzywa korzeniowe oraz inne rośliny przyjazne dla dzikich zapylaczy.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: zielonypatrol@mik.waw.pl

Warsztaty ogrodnicze. Teoria i praktyka, 13:00-15:00
Prowadzenie: Mariusz Antolak (Fundacja „W krajobrazie”)

Po krótkim wstępie, w którym poznamy zasady uprawiania kwitnących warzyw i tworzenia ogrodu w skrzyniach z nadstawek paletowych, przejdziemy do działań praktycznych: ustawimy skrzynie, wypełnimy je materią organiczną, a następnie obsadzimy i obsiejemy jednorocznymi warzywami. Posadzimy również krzewy owocowe oraz inne rośliny przyjazne dla zapylaczy.

Dr inż. arch. Mariusz Antolak jest adiunktem w Katedrze Architektury Krajobrazu UWM w Olsztynie, nauczycielem akademickim, edukatorem i społecznikiem. Pomysłodawca i główny wykonawca projektów Global Garden Project i Jadalny krajobraz (Edible Landscape), w ramach których od ponad 10 lat zakłada podmiejskie, miejskie i przyszkolne ogrody społeczne, dosadza rośliny jadalne w krajobrazie oraz edukuje lokalne społeczności w Europie i Afryce. W proces powstawania ogrodów angażuje lokalne społeczności. Są to ogrody ekologiczne, edukacyjne, jadalne, niskobudżetowe i stworzone z lokalnych materiałów.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę