Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

THIS IS NOT THE EYE OF GOD | TO NIE JEST OKO BOGA

THIS IS NOT THE EYE OF GOD | TO NIE JEST OKO BOGA
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 11 kwietnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📅 Data zakończenia: czwartek, 18 kwietnia 2024

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Grzybowska 12/14 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Emilia Maryniak / Ema Mar
THIS IS NOT THE EYE OF GOD / TO NIE JEST OKO BOGA
Kuratorka Katarzyna Maciakiewicz

Galeria Station of Art ma zaszczyt zaprosić na wystawę zatytułowaną THIS IS NOT THE EYE OF GOD / TO NIE JEST OKO BOGA artystki Emilii Maryniak. Katarzyna Maciakiewicz, Kuratorka wystawy wypowiada się o koncepcie wystawy w następujący sposób:

„Wystawa prezentuje prace poruszające współczesną problematykę ekologiczną jako obszar konfrontacji z wewnętrzną potrzebą wypierania uczucia dyskomfortu i lęku, na rzecz budowania stanu spokoju i równowagi. Trudna świadomość odpowiedzialności wobec aktualnych zagrożeń planety, prowadzi z jednej strony do potrzeby działania, ujawniania problemów i prowokowania rozmów. Z drugiej jednak, zderza się ona z głębokim pragnieniem doświadczania ulgi i pocieszenia. Z tęsknotą za stanem harmonii i wolnym od ciągłej obawy obrazem natury. Ślad tego pragnienia znajdujemy w pokazywanych na wystawie pracach. Wyrzucone na brzeg włókniste kule morskiej Posidonii to kształty odzyskanej nadziei, chwytane w geście ukojenia wewnętrznego niepokoju. To nie tylko podążanie za harmonijną formą rośliny, ale również poszukiwanie rozwiązań w aktualnym stanie wiedzy i badań prowadzonych na rzecz ratowania ekosystemu. To strategia przetrwania, która przecież przyjmuje tu formę paradoksu.
Sztuka jest przestrzenią dialogu, wynikającą z nieoczywistości interpretacyjnych jej samej. Na wystawie to widz, odbiorca sztuki, opowiada swoją własną historię. Współtworzy znaczenia i dokonuje wyborów. Podąża za obawą i troską lub za równowagą i wytchnieniem”.

EMILIA MARYNIAK / EMA MAR
Artystka sztuk wizualnych, malarka i autorka instalacji. W pracy twórczej, obok tradycyjnych technik plastycznych, wykorzystuje materiał roślinny, światło, dźwięk, tekst i ruchomy obraz video. Jej prace bazują zarówno na obserwacji widzialnego świata natury, jak i na analizie wyobrażonego świata fizyki oraz leżących u jej podstaw pojęć filozoficznych. Interesuje się nie tylko strukturą wszechświata, ale też miejscem człowieka w tej strukturze. W swoich pracach stawia pytania o przynależność i tożsamość, szczególnie w kontekście biologicznych uwarunkowań oraz cielesności i jej archetypów.

Absolwentka Chelsea College of Arts – University of the Arts London (artystka sztuk wizualnych, praca magisterska pod kierunkiem Briana Chalkleya i Janette Parris) oraz Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego (historyczka sztuki, praca magisterska pod kierunkiem prof. dr hab. Marii Poprzęckiej). Ponadto ukończyła Continuing Studies Programme w The Heatherley School of Fine Art w Londynie (pod kierunkiem Tony’ego Motta i George’a Levantisa). Prowadzi liczne wykłady i warsztaty popularyzujące działalność twórczą oraz wiedzę o sztuce, m. in. we współpracy z Muzeum Narodowym MNW. Jest wykładowczynią w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wystawiała m. in. w Bankside Gallery w Londynie, TRAFO Centrum Sztuki Współczesnej w Szczecinie, Galerii Sztuki Współczesnej WOZOWNIA w Toruniu, Galerii ZAMEK w Reszlu, Centrum Kultury i Sztuki IONION w Grecji (rezydencja artystyczna), Red Gallery w Londynie, Centrala Gallery w Birmingham, MICROACTS Artist Film Festival w Londynie (praca video), Bargehouse Gallery w Londynie, The Isherwood Gallery w Wigan, Menier Gallery w Londynie. Jej prace znajdują się w kolekcjach publicznych i prywatnych w Polsce, Anglii, Grecji, Hiszpanii i Austrii.

Katarzyna Maciakiewicz
artystka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, specjalistka od prezentacji i przestrzennej aranżacji sztuki.

Szczegóły wystawy:
Wernisaż: 16 kwietnia 2024 r., godz. 18:00.
Miejsce: Galeria Station of Art (SoA) – ul. Grzybowska 12/14, Warszawa.
Czas trwania: Od 11 kwietnia do 18 kwietnia 2024 roku w godzinach otwarcia Galerii.
Kuratorka: Katarzyna Maciakiewicz

Serdecznie zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 16.04.2024 o godzinie 18.00 w nowoczesnej galerii sztuki współczesnej. Station of Art Gallery, położonej przy ul. Grzybowskiej 12/14, w samym centrum Warszawy. Jest to idealna okazja, nie tylko do zapoznania się ze wspaniałymi dziełami artystki Emilii Maryniak, lecz także do zapoznania się z samym wnętrzem galerii SoA i jej szeroką ofertą. Galeria organizuje wernisaże, wystawy indywidualne oraz zbiorowe, a także aukcje sztuki. SoA prowadzi sprzedaż dzieł sztuki, zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, usługi leasingu sztuki, czy profesjonalne doradztwo w zakresie indywidualnego doboru dzieła sztuki do wnętrza. Przestrzeń galerii można również wynająć w celu organizacji własnych, czy firmowych wydarzeń. Wystawa THIS IS NOT THE EYE OF GOD może być zatem zaledwie początkiem cudownej przygody z Galerią Station of Art, miejscem na artystycznej mapie Warszawy, które prawdziwie zachwyca, inspiruje i zaprasza do swoich przestrzeni – tej stacjonarnej, jak i wirtualnej. Naprawdę warto!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️