Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kapela Niwińskich i Kapela Dziki Sad | Wiosenny Weekend z Rękodziełem - Mazowsze

Kapela Niwińskich i Kapela Dziki Sad | Wiosenny Weekend z Rękodziełem - Mazowsze
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 20 kwietnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 21 kwietnia 2024

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Fort Sokolnickiego, Stefana Czarnieckiego 51 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Żoliborski Dom Kultury ma przyjemność zaprosić na kolejne wydarzenie z cyklu Weekend z Rękodziełem – tym razem zagłębimy się w kulturę ludową Mazowsza!

Więcej o warsztatach w głównym wydarzeniu: link

W trakcie dwudniowego wydarzenia zagrają dla nas dwa wyjątkowe zespoły - Kapela Niwińskich i Kapela Dziki Sad! Zapraszamy małych i dużych - wstęp wolny!

🔴20 KWIETNIA / SOBOTA
➡️ 13:00–16:00 / KAPELA NIWIŃSKICH – Zabawy z wiejskiego podwórka
➡️ audycja słowno-muzyczno-taneczna dla wszystkich
➡️ Wstęp wolny

Zajęcia muzyczno – taneczne poświęcone są grom i zabawom, w które bawiły się dzieci, młodzież i dorośli na polskiej wsi, umilając sobie wolny czas po pracy i podczas wioskowych świąt. Wyliczanki, tańce w kręgu i parach, gonitwy i zręcznościowe zmagania to tylko niektóre elementy tradycyjnych zabaw wiejskich, w których śpiew i ruch odgrywają kluczową rolę. Przygotowaliśmy zabawy adresowane do najmłodszych takie jak: Kokoszka, Mak, Pan Zelman, a także tańce -zabawy z Mazowsza takie jak mazurek, trojak czy poleczka. Nasze zajęcia będą okazją do kontaktu z żywą muzyką i okazja do poznania polskiej muzyki tradycyjnej.

Prowadzonym przez nas zabawom towarzyszy akompaniament skrzypiec, basów, bębna obręczowego, barabanu - instrumentów typowych dla dawnych, mazowieckich kapel. Warsztaty poprowadzi rodzinna kapela Niwińskich tj. Agnieszka i Mateusz Niwińscy wraz z Igą Wasilewską. To doświadczeni muzycy z wiejskiego podwórza, dokumentujący i praktykujący od lat
muzykę tradycyjną Polski centralnej, aktywni uczestnicy polskiej sceny In Crudo, uczestnicy licznych koncertów, potańcówek, festiwali.
___

🔴21 KWIETNIA NIEDZIELA
➡️ 12:00–14:00 / KAPELA DZIKI SAD
➡️ Wstęp wolny

Kapelę Dziki Sad tworzą muzykanci: Michał Olchowik – harmonia pedałowa, Agnieszka Zielewicz –basetla/ śpiew, Paweł Zielewicz - bębenek obręczowy/ baraban. Większość instrumentarium zostało wykonane w warsztacie Pana Piotra Sikory, wiejskiego muzykanta i budowniczego instrumentów ludowych. Zespół bazuje na tradycyjnym repertuarze Puszczy Zielonej, czerpiąc materiał źródłowy z nagrań archiwalnych i zgromadzonych przez siebie materiałów.

Członkowie Kapeli jeżdżąc po kurpiowskich wsiach, uczą się bezpośrednio od śpiewaków i muzykantów - utrwalają in crudo pieśni z przekazu ustnego oraz muzykę w jej oryginalnym brzmieniu. W swoim repertuarze mają tradycyjne utwory kurpiowskie: m.in.: okrąglaki, powolniaki, fafura, żurawia, starą babę oraz oberki i polki oraz pieśni leśne, zalotne, weselne.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Żoliborz lub w kategoriach: impreza koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę