Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Więźniowie teatru | Anna Chodakowska

Więźniowie teatru | Anna Chodakowska
📅 Data: środa, 17 kwietnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


🗓️ Zapraszamy na drugie spotkanie w ramach nowego cyklu „Więźniowie teatru” z aktorką Anną Chodakowską, które odbędzie się 17 kwietnia o godz. 18:00.
Rozmowę poprowadzi Michał Smolis.

Wstęp bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem bilety@instytut-teatralny.pl

⭐ Anna Chodakowska ⭐
Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. W 1973 roku ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (dawniej PWST) i dołączyła do zespołu Teatru Narodowego. Dziesięć lat później została etatową aktorką w Teatrze Studio, współpracując także z innymi warszawskimi teatrami: Starą Prochownią, Sceną Prezentacje, na Targówku, na Woli, Videoteatrem „Poza”, Kamienicą oraz z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie i częstochowskim Teatrem im. Adama Mickiewicza.

Występowała w przedstawieniach wielu znanych reżyserów i reżyserek, m.in.: Adama Hanuszkiewicza, Jerzego Grzegorzewskiego, Ewy Bułhak, Tadeusza Łomnickiego, Antoniego Libery, Jarosława Kiliana, Mariusza Trelińskiego, Macieja Prusa, Michała Zadary czy Mai Kleczewskiej.

Laureatka wielu nagród, m.in. nagrody aktorskiej 13. Kaliskich Spotkań Teatralnych za tytułową rolę w „Antygonie” Sofoklesa (1973) i nagrody rektora PWST (1975). Wyróżniona Złotym Ekranem za role w filmach „Justyna” i „Dorota” oraz w telewizyjnym spektaklu „Kartoteka” Różewicza w (1980), nagrodą Polskich Nagrań na wrocławskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej (1984), nagrodą im. Lidii Zamkow i Leszka Herdegena na 7. Wrocławskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora za przedstawienie „Msza wędrującego” wg Stachury (1984), Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2005), Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis (2013) oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2017).

Obecnie ponownie związana jest z Teatrem Narodowym, gdzie gra m.in.: w „Trzech siostrach” w reż. Jana Englerta oraz w „Opowieściach Lasku Wiedeńskiego” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej.
͟ ͟ ͟ ͟ ͟ ͟ ͟ ͟

ℹ️ Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest rezerwacja. Można jej dokonać pod adresem: bilety@instytut-teatralny.pl
Rezerwacja będzie ważna po otrzymaniu wiadomości potwierdzającej, która zostanie wysłana w ciągu trzech dni roboczych.

Osoby, które nie dokonały rezerwacji, będą wpuszczane w ramach dostępnych miejsc.
͟ ͟ ͟ ͟ ͟ ͟ ͟

„Więźniowie teatru” to nowy cykl Instytutu Teatralnego. Jest on kontynuacją dotychczasowych cykli rozmów z nestorami polskiej sceny teatralnej („Moja historia”) i twórcami średniego pokolenia polskiego teatru („Piękni czterdziestoletni”). Tym razem bohaterami spotkań będą twórcy, którzy nie są przypisani do żadnej grupy generacyjnej, ale wszystkich ich łączy „uzależnienie, jakim może być teatr”, w którym odnieśli i wciąż odnoszą sukcesy. Przyjrzymy się meandrom ich karier, relacjom pomiędzy nimi a reżyserami i tym, które panują wewnątrz zespołów teatralnych. Porozmawiamy również o procesach twórczych i pracy nad rolą, o tradycji sztuki aktorskiej i jej teraźniejszości. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, a rozmowom towarzyszyć będą fragmenty nagrań przedstawień i wypowiedzi współpracowników gości i gościń cyklu.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧