Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa SKĄDŚ | Galeria Pracownia Wschodnia

Wystawa SKĄDŚ | Galeria Pracownia Wschodnia
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 13 kwietnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📅 Data zakończenia: sobota, 18 maja 2024

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Ul. Skoczylasa 8 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
S K Ą D Ś

Victar Aberamok, Sarmen Beglarian, Andrzej Bieńkowski, Federico Caponi, Mikołaj Chylak, Jan Cieślak, Viola Głowacka, Maya Gordon, Maciej Januszewski, Vlad Kholodnyi, Natan Kryszk, Antek Lisowski, Jędrek Owsiński, Radek Skrzypczyk

Czas trwania wystawy: 13.04 - 18.05.2024
Godziny otwarcia Galerii Pracownia Wschodnia:
▪️Środa - Piątek, godz. 16:00-20:00
▪️Sobota - Niedziela, godz. 12:00-18:00

Wszyscy jesteśmy skądś. Skądś biorą się w nas formy i treści, które opowiadamy sobie i innym. Jesteśmy skądś, chociaż czasem o tym milczymy. To też jest forma opowiadania własnej historii. Skąd jesteś? Zadając to pytanie wchodzimy w trudną osobistą perspektywę. Obaj mamy wrażenie, że w dużej mierze ukształtowało nas oderwanie od korzeni - pojmowanych między innymi jako miejsce, tradycja, relacje czy sposób życia. Zastanawiamy się jak bardzo jest to powszechne. Migracje, przesiedlenia, wojny, zmiany technologii, sposobów pracy, obyczajów i struktur społecznych wpłynęły przecież praktycznie na wszystkich. Może każdy jest dziś w jakimś sensie migrantem, przybyszem doświadczającym utraty ciągłości? Często dziedzicząc przy tym doświadczenia oderwania obecne w poprzednich pokoleniach. Zdarza się, że trudno o tym doświadczeniu mówić, bywa pomijane, mimo że nas kształtuje.

„Skądś” to w naszym zamierzeniu wystawa, będąca eksperymentem - otwartym pytaniem do artystów i artystek, znajomych i przyjaciół. Mamy świadomość, że ten zbiór mógłby być inny, jeśli doświadczenie migracji jest powszechne dla człowieka. Ciekawi jesteśmy różnych spojrzeń. Ciekawi jesteśmy różnych form przeżywania i radzenia sobie z wykorzenieniem. Wykrot – dziwna forma powstająca przez wywrócenie drzewa przecież też jest miejscem, gdzie nowe życie może się rozwijać. A wędrówka, porzucanie dawnych miejsc jest odwiecznym sposobem funkcjonowania ludzi.

Czy sztuka może być pomocna w tym, żeby znów się zakorzenić? Może przyglądając się tym zjawiskom od innej, bardziej osobistej perspektywy, moglibyśmy lepiej zrozumieć siebie nawzajem, a także tych, których nazywa się uchodźcami?

opiekunowie wystawy : Mikołaj Chylak, Jędrek Owsiński
grafika: Maciej Januszewski
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę