Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Cykl warszawski: INTERWENCJA. Architektura lat. 90. - dlaczego jest tak brzydka, tak pociągająca?

Cykl warszawski: INTERWENCJA. Architektura lat. 90. - dlaczego jest tak brzydka, tak pociągająca?
📅 Data: czwartek, 23 maja 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
W architekturze lat 90. niektórzy widzą jedynie kicz i brzydotę, inni odnajdują w niej artystyczne walory. Jedni budownictwo tej dekady żegnają bez żalu, a nawet z pewną ulgą, drudzy biją na alarm, gdy wyburzane są kolejne obiekty z tamtych lat. Dużą dyskusję na temat wartości i ochrony tej architektury wywołało wyburzenie wrocławskiego Solpolu, dla niektórych ikony tego nurtu w Polsce.
W Warszawie podobne spory wybuchły po: wyburzeniu Atrium Plaza, przemalowanie hotelu Sobieski, na wieść o planach zburzenia Curtis Plaza czy Ilmetu. Wraz z Patrycją Jastrzębską zastanowimy się, jaka powinna być przyszłość tych budynków. Czy zasługują na ochronę, czy należy potraktować je jako fantasmagorię barwnych czasów długiej transformacji?

Patrycja Jastrzębska – historyczka sztuki, przewodniczka miejska oraz autorka i redaktorka serwisu "Tu było, tu stało". W 2022 roku otrzymała stypendium artystyczne m.st. Warszawy w dziedzinie upowszechniania kultury. W ramach tego stypendium przygotowała publikację pod tytułem "Przemiany w krajobrazie Warszawy po 1989 roku", w której przeanalizowała zmiany w strukturze miasta dokonane przez ostatnie trzy dekady.

✔partner: Tu było Tu stało
✔wstęp wolny
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧