Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

10 lat Mazowieckiego Instytutu Kultury | WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE

10 lat Mazowieckiego Instytutu Kultury | WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE
📅 Data: sobota, 8 czerwca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


💥 Mazowiecki Instytut Kultury obchodzi 10. urodziny! Chcemy świętować nasz jubileusz razem z Wami! Nasze urodziny zaplanowaliśmy na 7-8 czerwca!

Od 2014 roku zmieniamy się razem z Wami! Rozszerzaliśmy ofertę artystyczną dla zróżnicowanej publiczności, promowaliśmy młodych artystów i ciekawe zjawiska w kulturze regionu, dbając o dostępność i inkluzywność naszej instytucji. Nie bez znaczenia jest także wyjątkowa rola MIK jako placówki badawczej, wspierającej kadry kultury w Warszawie i na Mazowszu.

Chcemy, aby nasz jubileusz był świętem wszystkich osób związanych z MIK – pracowników(-czek), którzy(-re) na co dzień kreują rzeczywistość naszej instytucji, współpracowników(-czek), którzy(-re) wzbogacają nasz program oraz gości(-ń), dla których istniejemy.

Dlatego 8 czerwca (sobota) zapraszamy Was do Mazowieckiego Instytutu Kultury na WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE!

Co planujemy?

>> WARSZTATY TWORZENIA POCZTÓWEK METODĄ CYJANOTYPII
Cyjanotypia to jedna ze starszych technik fotografii szlachetnej. Kiedyś służyła do tworzenia reprodukcji, dziś zaliczana jest do fotografii alternatywnej. Przy wykonywaniu odbitek wykorzystuje się światłoczułość soli żelaza – stąd niebieski kolor.

Cyjanotypia daje możliwość tworzenia obrazów stykowo, czyli przez ułożenie przedmiotów lub negatywu bezpośrednio na papierze pokrytym substancją światłoczułą. Cały proces jest prosty i intrygujący, a do tego całkowicie bezpieczny.
Warsztaty dla każdego, kto ma ochotę zrobić coś własnoręcznie, spróbować mniej oczywistej, ale bardzo ciekawej techniki fotograficznej.

Chętni będą mogli metodą stykową stworzyć swoją własną kartkę pocztową z ulicy Elektoralnej. Posłużą nam do tego specjalnie na te okazję stworzone negatywy ze starych fotografii Warszawy.

UWAGA!
Trzy grupy warsztatowe: godz. 11:00-12:00, 12:00-13:00, 13:00-14:00. Liczba miejsc w każdej grupie ograniczona. Warsztaty dla osób pełnoletnich. Informacje o wejściówkach na stronie organizatora - link poniżej.

>> PODSUMOWANIE POWARSZTATOWEGO KONKURSU NA NAJLEPSZY NEON
Pamiętacie warsztaty z tworzenia neonów? Grupa dzielnych ochotników i ochotniczek stworzyła wspaniałe prototypy! Nasza komisja wybrała jeden, który zostanie zrealizowany i umieszczony w Mazowieckim Instytucie Kultury!

>> WARSZTATY OGRODNICZE W TAJEMNICZYM OGRODZIE
Po krótkim wstępie, w którym poznamy zasady uprawiania kwitnących warzyw i tworzenia ogrodu w skrzyniach z nadstawek paletowych, przejdziemy do działań praktycznych: ustawimy skrzynie, wypełnimy je materią organiczną, a następnie obsadzimy i obsiejemy jednorocznymi warzywami. Posadzimy również krzewy owocowe oraz inne rośliny przyjazne dla zapylaczy.

Prowadzący: Mariusz Antolak (Fundacja "W krajobrazie"), który od początku pomaga nam w pracach nad tworzeniem Tajemniczego Ogrodu.

Tajemniczy Ogród - zielona przestrzeń przy MIK
godz. 14:00-15:00

>> SPEKTAKL RODZINNY "Drzewo życzeń. Opowieści z bliska i daleka"
Spektakl inspirowany książką Katherine Applegate Drzewo życzeń. Jest to narracja prowadzona z perspektywy 200-letniego dębu, który odgrywa bardzo ważną rolę zarówno w życiu zwierząt, jak i ludzi. Historia toczy się w małym amerykańskim miasteczku, które od pokoleń jest zasiedlane przez kolejne fale migrantów.

Dąb – dom dla licznych zwierząt – jest również miejscem szczególnym dla ludzkiej wspólnoty, gdyż w jego obecności tworzą się wielopokoleniowe więzi społeczne. W cieniu królewskiej korony spotykają się sąsiedzi – przyprowadzają tu swoje dzieci, piknikują, robią sobie zdjęcia i wreszcie co roku na wiosnę obchodzą stare święto przybyszów z Irlandii – na jeden dzień na gałęziach drzewa mieszkańcy miasteczka wieszają wstążki lub skrawki materiału ze swoimi spisanymi życzeniami.

Ten dzień jest czasem sąsiedzkich spotkań, wspólnego muzykowania, świętowania, opowiadania historii. Ale czas płynie i do miasteczka przyjeżdżają nowi migranci, uchodźcy z daleka. Nie wszystkim w miasteczku się to podoba, co pozostawia również ślad na Dębie – świadku opowiadanej historii…

Spektakl Grupy Studnia O.: Beata Frankowska, Ola Pronobis-Polatyńska (opowiadanie), Robert Lipka (akordeon, śpiew)
Spektakl dla rodzin z dziećmi +7

Tajemniczy Ogród - zielona przestrzeń przy MIK
godz. 15:00-17:00

>> PREMIERA FILMU DOKUMENTALNEGO "Kolekcja" ORAZ ROZMOWA O TYM JAK KSZTAŁTOWAŁY SIĘ ZBIORY Czytelni Słów i Dźwięków ELEKTRA

czyli opowieść o tym jak powstała kolekcja winyli Czytelni Słów i Dźwięków ELEKTRA - jednego z Waszych ulubionych miejsc w MIK!
godz. 18:00-19:00

>> POTAŃCÓWKA!
bawimy się razem w Tajemniczym Ogrodzie!
O tym, kto dla nas zagra poinformujemy wkrótce! [informacje na stronie organizatora - link poniżej]

Zapraszamy!
Zespół Mazowieckiego Instytutu Kultury
---
Wydarzenie finansowane z środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci film impreza teatr warsztaty inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧