Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa: Coś o koło

Wystawa: Coś o koło
📅 Data: środa, 26 czerwca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Dom Społeczny, ul. Obozowa 85 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W szczelinach przestrzeni wirtualnych kryją się prawdziwe opowieści o miejscach i ludziach. Być może także ty jesteś ich autorem, lub autorką?

Chcąc zbadać Osiedle Koło, sięgnęliśmy do opinii, które internauci i internautki umieszczają, o danym miejscu na popularnej mapie. Teksty te dla niektórych uczestników były luźną inspiracją, dla innych materiałem do dekonstrukcji. Zdecydowaliśmy, aby zaprezentować powstałe utwory w sąsiedztwie wybranych oryginalnych opinii. Zbiór zaproponowanych tekstów tworzy unikalne spojrzenie na Osiedle Koło. Perspektywę pełną rys, humoru, czasem niezadowolenia, czasem frustracji, tym samym jest ona bardzo ludzka i autentyczna. Jest to uważna celebracja codzienności, wychodząca poza ramy generatywnych opisów, z jakimi spotykamy się, chociażby w deweloperskich katalogach, czy przewodnikach turystycznych.

Obrazy wideo towarzyszące tekstom są wynikiem wizualnych eksperymentów na materiałach filmowych zebranych podczas warsztatów. Każda z prac ma inną atmosferę. Czasem są to obrazy pełne czułości i uważności, innym razem rozedrgane i niecierpliwe. Materiały zebrane za pomocą amatorskich narzędzi - kamery w smartfonie - zdradzają osobiste podejście autorów i autorek. Nasuwają pytania: czy ktoś się spieszył? czy jest znudzony? a może zachwycony? Podkreślają bezpośrednią relację narzędzia rejestrującego z ciałami osób tworzących. Eksperymentalne kadry, unikające konwencjonalnych estetyk, pozwalają zobaczyć Osiedle na nowo. Przyjrzeć się jego detalom, usłyszeć jego oddech.

Zaprezentowane prace tekstowe, oraz wideo powstały w trakcie rezydencji artystycznej Joanny Klikowicz w Wolskim Centrum Kultury na przełomie kwietnia i maja 2024. W ramach wydarzenia odbyły się dwa warsztaty: Koło od nowa - warsztat literacki, oraz Kręcimy Koło - warsztat wideo. Motywem przewodnim obu warsztatów była próba uchwycenia i udokumentowania tkanki Osiedla w indywidualnym procesie twórczym.

Osoby autorskie: Ewa Latko, Agata Redlicka, Patryk Krendzelak, Julia Podborączyńska, Monika Rybińska, Natalia Wichowska, Daniel Jaśniewski, Hanna Sabat, Klaudia Rybołowicz, Oliwia Pogorzelska

Realizacja wystawy: Filip Jakubik, Tomek Paszkowicz, Krzysztof Kowalewski, Tomasz Saja

Wystawa jest czynna do 26 czerwca 2024 r. we wtorki, środy i piątki (z wyjątkiem 31.05) w godzinach 12:00 – 20:00 lub po wcześniejszym umówieniu się (ludzie@wck-wola.pl).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧