Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pokaz filmu Drabina Jakubowa

Pokaz filmu Drabina Jakubowa

reklama
📅 Data: wtorek, 13 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Warszawa Powiśle, ul. Kruczkowskiego 3b (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


We wtorek 13 sierpnia o 21:00 zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Studenckiej Inicjatywy Narkopolityki (SIN) oraz na pokaz filmu „Drabina Jakubowa”.

Odmienne Stany to cykl dotyczący nieobecnego w dyskusji publicznej tematu substancji psychoaktywnych. Pokazujemy ambitne kino dotyczące zagadnienia narkotyków od strony społecznej, kulturowej i politycznej. Zapraszamy gości którzy zajmują się substancjami zawodowo żeby inicjować dyskusję na temat, który wciąż pozostaje taboo.


"Drabina Jakubowa” (1990) reż. Adrian Lyne

Horror psychologiczny o konsekwencjach stosowania substancji psychoaktywnych przez armię amerykańską w Wietnamie. Tytułowa drabina jest fikcyjnym narkotykiem – figurą amfetaminy, która była rzeczywiście wykorzystywana na wojnie. Film jest psychodelicznym studium halucynacji byłego żołnierza amerykańskiego, a zarazem krytyką polityki narkotykowej Stanów Zjednoczonych.


Studencka Inicjatywa Narkopolityki (SIN):

Studencka Inicjatywa Narkopolityki jest siecią kół naukowych przy szkołach wyższych, która zrzesza ludzi młodych, studentów i pracowników naukowych szkół wyższych, którzy chcą zmienić funkcjonującą w Polsce i na świecie politykę narkotykową opartą na prohibicji. Opowiadamy się za polityką narkotykową, której podstawą będą dowody naukowe i zasady poszanowania wolności i godności człowieka. Wspieramy ideę dekryminalizacji posiadania substancji odurzających na własny użytek, umożliwienie osobom uzależnionym dostępu do różnorodnych i skutecznych form leczenia, redukcję szkód wynikających z używania narkotyków oraz dopuszczenie nielegalnych obecnie substancji do użytku medycznego w określonych przypadkach.

Spotkanie poprowadzi Michał Gulik – doktorant w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ. Zajmuję się tematyką substacji psychoaktywnych oraz designer drugs.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę