Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Festiwal Jazz na Starówce 2024 | Nahorny Trio / Schmidt / Bogdanowicz / Biskupski – Freedom Book - Echoes Of Heyday

Festiwal Jazz na Starówce 2024 | Nahorny Trio / Schmidt / Bogdanowicz / Biskupski – Freedom Book - Echoes Of Heyday
📅 Data: sobota, 3 sierpnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
30. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE

Gwiazdy jazzu, pionierzy gatunku i wyjątkowe projekty - 5 lipca rusza w Warszawie 30. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce. Potrwa do 31 sierpnia.
Rynek Starego Miasta stanie się ponownie koncertowym sercem stolicy i przez 2 miesiące wakacyjne i bić będzie w rytmie jazzu.
Zapowiada się bardzo ciekawa edycja. Dla nas szczególna, bo jubileuszowa, 30-sta!
Popularny festiwal wykreował wielu artystów i własną imponującą publiczność gromadząc około miliona publiczności.
To 30–letnia historia wyjątkowych spotkań z ikonami i tuzami jazzu. Imponująca jest lista nazwisk artystów którzy grali na festiwalu.

-----

Nahorny Trio / Schmidt / Bogdanowicz / Biskupski – Freedom Book - Echoes Of Heyday
3 sierpnia 2024, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa

Włodzimierz Nahorny – fortepian
Piotr Schmidt – trąbka
Mariusz Bogdanowicz – kontrabas
Piotr Biskupski - instrumenty perkusyjne

Freedom Book - Echoes of Heyday - to kontynuacja płyty Nahorny Trio Ballad Book – Okruchy dzieciństwa, to niezwykle osobista egzemplifikacja twórczości Włodzimierza Nahornego – mistrza liryki, która w balladach właśnie znajduje swe najpiękniejsze wcielenie.

Nahorny Trio z Mariuszem Bogdanowiczem na kontrabasie i Piotrem Biskupskim na perkusji istnieje nieprzerwanie od 1990 roku, jest najdłużej istniejącym w tym samym składzie zespół w historii polskiego jazzu. Trio w nowej odsłonie poszerzone zostało o wybitnego trębacza, Piotra Schmidta.

Włodzimierz Nahorny. Ikona i legenda polskiego jazzu. Jeden z najbardziej oryginalnych i wszechstronnych artystów polskiego jazzu – wybitny pianista, saksofonista, flecista, kompozytor, aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu.
Utrzymana w jazzowym kanonie pianistyka, nosi osobiste, słowiańskie piętno. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu.
Wybitny, niepowtarzalny kompozytor, jeden z pierwszych polskich multiinstrumentalistów. Pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej i filmowej.
Ma na swoim koncie współpracę z legendarnym gdańskim BIM-BOMEM, z zespołami Andrzeja Trzaskowskiego, Andrzeja Kurylewicza, Novi Singers, Breakoutami Tadeusza Nalepy. Mistrz fortepianu zdobył wiele nagród na konkursach i festiwalach za granica i w Polsce - w tym Złoty Fryderyk i Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020 (nagroda honorowa za całokształt twórczości). W 2013 otrzymał tytuł profesora. Wykłada na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Piotr Schmidt. Topowy trębacz polskiego jazzu, producent muzyczny, lider zespołów, wydawca.
Adiunkt na wydziale Jazzu PWSZ w Nysie. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na której w 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych.
Laureat wielu indywidualnych i zespołowych nagród, wyróżnień (m.in. Grand Prix oraz Nagroda Publiczności na Getxo Jazz Festival, Hiszpania 2010). Od 2011 roku regularnie notowany na podium w kategorii Najlepszy Trębacz Roku w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum.
Ma nam koncie 14 płyt wydanych płyt pod swoim nazwiskiem, w tym trzy z zespołem Piotr Schmidt Electric Group (Schmidt Electric). Współpracował z największymi nazwiskami polskiego jazzu, a także artystami zagranicznymi.

Mariusz Bogdanowicz. Ceniony kontrabasista, kompozytor, lider, producent, wydawca, publicysta i pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Jest kompozytorem muzyki teatralnej, filmowej. W latach 1982-84 współtworzył słynny Heavy Metal Sextet. W 1991r. sformował swój pierwszy zespół.
Współpracował z czołowymi polskimi i zagranicznymi artystami. Od 2006 wykłada na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, gdzie jest profesorem nadzwyczajnym oraz kierownikiem Katedry Muzyki Jazzowej i Rozrywkowej.

Piotr Biskupski. Znakomity perkusista, pedagog, publicysta. Muzyk wszechstronny, poruszający się swobodnie tak w jazzie jak i w muzyce poważnej oraz rozrywkowej.
Laureat konkursów perkusyjnych i zdobywca nagród indywidualnych w kategoriach muzyki poważnej i jazzowej (Złota Tarka, Jazz nad Odrą). Nagrał ponad 30 płyt.
Współpracował z czołówką polskiej sceny jazzowej i artystami zagranicznymi. Prowadzi klasę perkusji w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 2022 roku uzyskał tytuł profesora.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧