Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

WYSTAWA | Anna Bandyra | Już mi niosą suknię z welonem

WYSTAWA | Anna Bandyra | Już mi niosą suknię z welonem
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 20 czerwca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📅 Data zakończenia: czwartek, 4 lipca 2024

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, DIAL Gallery, Polna 18/20 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


WYSTAWA DYPLOMOWA ANNY BANDYRY

Erich Fromm w książce O sztuce miłości pisze, że „człowiek wszystkich czasów i kultur staje wobec jednego i tego samego pytania: jak przezwyciężyć samotność, jak uzyskać poczucie jedności, jak przekroczyć granicę własnego osobistego życia i znaleźć zadośćuczynienie? Takie samo pytanie stawia sobie człowiek jaskiniowy, koczownik pasący swe stada, egipski rolnik, fenicki kupiec, rzymski żołnierz, średniowieczny mnich, japoński samuraj i dzisiejszy urzędnik bądź robotnik fabryczny. Pytanie jest to samo, jako że wypływa z tego samego źródła: z sytuacji człowieka, z warunków ludzkiego istnienia. Odpowiedzi mogą być różne."

Podobne rozważania snuje Anna Bandyra w swojej pracy magisterskiej, zrealizowanej na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie zatytułowanej ,,Już mi niosą suknię z welonem’’. We wstępie części teoretycznej artystka pisze ,,Pytania o naturę miłości należą do najstarszych, jakie stawiał przed sobą człowiek, w różnych kontekstach: czy to jako więź rodzicielską, uczucia patriotyczne czy zauroczenie między dwiema osobami zwane miłością romantyczną. Romantyczne formy miłości, idealizowane nie tylko przez literaturę piękną i poezję, ale przede wszystkim filmy, wypowiedzi znanych osób, czy popularne programy i podkasty są głęboko zakorzenione w naszym myśleniu o uczuciach. Myśleniu magicznym i życzeniowym. Mnie interesuje bardziej relacja tego ideału do prawdy codzienności.”

Artystyczna część pracy magisterskiej Anny Bandyry, to nie tylko wielkoformatowe obrazy olejne. Na wystawie znajdziemy także instalację łączącą elementy tkaniny artystycznej z fotografią. Wszystkie elementy pracy nawiązują do postawionego przez artystkę pytania o naturę miłości. Zarówno tej romantycznej, idealizowanej i marzycielskiej, jak i tej ziemskiej, fizjologicznej, istniejącej rzeczywiście. Plastyczna forma zgłębionego tematu intryguje i zmusza do refleksji. Warto towarzyszyć artystce w odkrywaniu sekretów i tajemnic poszukiwania jedności, oraz próby przezwyciężenia samotności. Już mi niosą suknię z welonem, to wystawa niosąca nie tylko wyrafinowane doznania estetyczne, ale również opowieść o naszych marzeniach i pragnieniach.

Kurator wystawy: Prof. Tomasz Milanowski

Wernisaż: 20 czerwca 2024 godz. 19.00
Wystawa: 21.06 - 04.07.2024

Godziny otwarcia galerii: pn-pt 10:00 - 18:00

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️