Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Polska Szkoła Coveru | Warsztaty pisania piosenek

Polska Szkoła Coveru | Warsztaty pisania piosenek
📅 Data: środa, 19 czerwca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Kultury Śródmieście, ul. Jazdów 3/18 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Polska Szkoła Coveru – wspólne tworzenie piosenek dla tych co śpiewają i nie śpiewają.

Od Abby po polsku po Krzysztofa Krawczyka, od Ich Troje po smerfne hity – polska muzyka popularna stoi coverami zagranicznych piosenek. Polska Szkoła Coveru zaprasza na wyprawę po znanych i niszowych, klasycznych i ekscentrycznych krajowych wersjach światowych przebojów. Napisz polski tekst do ulubionej albo znienawidzonej zagranicznej piosenki i zaśpiewaj go podczas wieczoru karaoke. Mogą, ale nie muszą ci w tym pomóc prowadzący – poeta i muzykolog. Polska Szkoła Coveru to dużo wiedzy i jeszcze więcej zabawy.

Polska Szkoła Coveru to projekt nakierowany na twórczość piosenkarską i sztukę przekładu. Jego celem jest przybliżenie wiedzy z zakresu historii muzyki popularnej i problemów translatorskich oraz zachęcenie osób uczestniczących do podjęcia własnych prób napisania coveru dowolnie wybranego utworu - a to wszystko w lekkiej formie łączącej warsztaty i zabawę karaoke.. Pierwszą część stanowią warsztaty, podczas których po krótkim wprowadzeniu pracujemy nad własnymi coverami. Druga część ma charakter zbliżony do imprezy karaoke. Różnica polega na tym, że śpiewamy nie oryginalne teksty piosenek, lecz covery napisane podczas pierwszej części. Ze względu na różnorodność coverowanych piosenek, a także różne typy i style coverów, nie ma lepszych lub gorszych przekładów i wykonań; wszystko odbywa się bez oceniania.

Xawery Stańczyk – badacz, poeta, społecznik. Adiunkt w Katedrze Socjologii Sztuki Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego. Autor książki Macie swoją kulturę. Kultura alternatywna w Polsce 1978–1996 (2018) nominowanej do Nagrody Giedroycia; współautor książek Sztuka współpracy. Studium grup artystycznych w czasach PRL (2023) i Pięć lat ustawy krajobrazowej. Raport z monitoringu (2020). Autor trzech książek poetyckich: Mowa nienawiści / Hate Speech (2021), Handluj z tym (2015) i Skarb piratów (2013), nominowany do Nagrody Literackiej Nike. Interesuje się kulturą młodzieżową, muzyką popularną, tożsamościami społecznymi i przestrzenią publiczną, a także zagadnieniami społecznej wyobraźni i kreatywności.

Jacek Szczepanek – muzykolog, artysta dźwiękowy, realizator nagrań i koncertów, animator, projektant i montażysta dźwięku. W roku 1990 podjął edukację w elitarnej Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. Grażyny Bacewicz. Na szczęście po dwóch latach wylądował w osiedlowej podstawówce na Targówku, gdzie zbudował wiedzę z estetyki muzycznej na takich filarach jak It’s my Life, I Like to Move It Move It i Eins Zwei Polizei. W roku 2007 tak pisał o jego licencjacie prof. Piotr Dahlig: "Praca pisana z talentem, zwłaszcza opracowanie wywiadów. Dziękuję za brak literówek. Jako tytuł proponowałbym: «Odrodzenie liry korbowej w Polsce. Sylwetki muzyków, postawy wobec tradycji, innowacje»". Od roku 2008 pracuje z dźwiękiem jako artysta i rzemieślnik. Prowadzi spacery i warsztaty dźwiękowe. Tworzy instalacje i dokumenty dźwiękowe. Jego reportaż „Zsyp" wygrał w konkursie Fundacji Bęc Zmiana. W 2024 roku otrzymał stypendium artystyczne miasta Warszawy. Napisał "A Crash Course in Disco Polo".

19 czerwca
19:00 - 21:00 - warsztaty pisania piosenek
(obowiązują zapisy: polskaszkolacoveru@gmail.com)

21 czerwca
19:00 - 21:00 - koncert
(wstęp wolny)

Przestrzeń Rotacyjnego Domu Kultury na Jazdowie jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, z przystosowaną toaletą i podjazdem dla wózków.

Dojazd:
Autobusy:
Pl. Na Rozdrożu 116, 138, 143, 151, 166, 180, 182, 187, 188, 222, 411, 502, 503, 514, 520, 523, 525, E-2
Piękna: 107, 118, 159
Metro: Politechnika

Na ulicy Jazdów znajdują się 2 miejsca parkingowe dla samochodów użytkowanych przez osoby z niepełnosprawnością.
Kontakt: 500 869 413

Ważna informacja:
Na Osiedlu Jazdów nie ma miejsc parkingowych dla uczestników wydarzeń. Zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską lub rowerem.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧