Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

HALO, KINO TĘCZA | Pokaz filmu „Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię” | KINO JANUSZA MAJEWSKIEGO

HALO, KINO TĘCZA | Pokaz filmu „Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię” | KINO JANUSZA MAJEWSKIEGO
📅 Data: czwartek, 1 sierpnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Kino Tęcza, ul. Pawła Suzina 6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
Dziedziniec kina Tęcza na warszawskim Żoliborzu już po raz czwarty zmieni się w przestrzeń kultury filmowej. Tego lata mieszkanki i mieszkańcy Warszawy będą mogli obejrzeć aż 10 filmów wyreżyserowanych przez Janusza Majewskiego.

WSTĘP WOLNY!

👉 1 sierpnia zapraszamy na pokaz filmu „Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię” (1969)!

KINO JANUSZA MAJEWSKIEGO / KINO LETNIE: „ZBRODNIARZ, KTÓRY UKRADŁ ZBRODNIĘ”

🎬 „ZBRODNIARZ, KTÓRY UKRADŁ ZBRODNIĘ” (1969)
„Siwy” (Zygmunt Hűbner), kapitan milicji, choruje na serce. Od lekarza dowiaduje się, że zostało mu niewiele czasu, więc przechodzi na emeryturę. Jednak tragiczna śmierć pięknej dziewczyny, Ewy Salm (Barbara Brylska), zwanej Księżniczką, skłania go do podjęcia ostatniego śledztwa na własną rękę. Dziewczyna była niegdyś świadkiem w procesie oskarżenia, w którym skazano najprawdopodobniej niewłaściwą osobę. W rozmowie z reporterem kapitan Siwy wspomina przebieg dochodzenia w sprawie napadu na kierownika sklepu i kradzieży pieniędzy. Przesłuchania świadków, krewnych i poszkodowanych odkrywają kryminalną podszewkę epoki tzw. małej stabilizacji. Prostytucja, lichwiarstwo, szantaże, zdrady małżeńskie, życie na melinie – śledztwo w jednej sprawie prowadzi do kolejnej. Do winy otwarcie i bezczelnie przyznał się przed sądem młody mężczyzna, student Kerner (Krzysztof Żurek). Kapitan Siwy, pod wpływem śmierci Księżniczki, wraca do tej sprawy i odkrywa prawdziwego sprawcę napadu i mordercę w jednym ze świadków, Bobo (Ryszard Filipski).

Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści kryminalnej Krzysztofa Kąkolewskiego, która wygrała konkurs ogłoszony przez Komendę Główną Milicji Obywatelskiej w Warszawie. Reporterski styl znalazł swój ekwiwalent w filmie w reżyserii Janusza Majewskiego. „Zbrodniarz…” jest jednym z najlepszych filmów milicyjnych, gatunku popularnego w polskim filmie lat 60. Oprócz znakomitej obsady walorami filmu są potęgujące zagadkę zdjęcia Antoniego Nurzyńskiego oraz podtrzymująca napięcie i świdrująca umysł muzyka Wojciecha Kilara.
------

🎬 01.08 (czwartek), 👉 godz. 21:00 – Pokaz filmu „Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię” (1969)
📌 Dziedziniec kina Tęcza, ul. Pawła Suzina 6, Warszawa

WSTĘP WOLNY!
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧