Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

CHILLOUT piątkowy / relaksacyjne warsztaty ruchowe / pilot sessions CODASI

CHILLOUT piątkowy / relaksacyjne warsztaty ruchowe / pilot sessions CODASI
📅 Data: piątek, 28 czerwca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:30

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Południe, ul. Podskarbińska 2, Centrum Promocji Kultury (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na warsztaty na bazie ruchu autentycznego i improwizacji, podczas których skoncentrujemy się na tematach związanych z przyjemnością i relaksem.

Wstęp:
bezpłatny, bez wcześniejszych zapisów
W razie pytań kontakt: agata@fundacjarozwojuteatru.pl

Prowadzenie:
AGATA ŻYCZKOWSKA - choreografka, aktorka, performerka, pedagożka. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Stypendystka m.st. Warszawy. Od 2011 r. prowadzi kolektyw HOTELOKO movement makers - zrealizowała m.in. spektakle „frau blush”, „Darklena”, „Extinction: Replay”, "Solarpunk". Otrzymała nagrodę za spektakl „Absolutely Fabulous Dancers” na Festiwalu Quartiers Danses w Montrealu (2019) oraz wspólnie z Mirkiem Woźniakiem Pierwszą Nagrodę za spektakl „Axiom of Choice” na Sopockich Konsekwencjach Teatralnych (2020). Jej spektakl „LUXA” był wybrany do Polskiej Platformy Tańca 2024. Swoje choreografie buduje z wykorzystaniem ruchu autentycznego i tożsamości. W pracy pedagogicznej szuka przyjemności i relaksu w tańcu, którą dzieli się z innymi osobami.

Agata Życzkowska o swojej praktyce:
"Warsztat ten to wyjątkowy czas dla Ciebie, w którym pragnę zaprosić do odkrywania przyjemności poprzez spotkanie w grupie. Jest to czas, w którym chciałbym dzielić się swoją praktyką jako narzędziem, które otwiera drzwi do fascynującego świata rozkoszy i spokoju. To moment, aby oderwać się od codziennych trosk i zanurzyć się w świecie dźwięków, inspiracji grupowych i przyjemnych doznań. Moją intencją jest stworzenie atmosfery, gdzie uczestniczki i uczestnicy mogą czerpać radość ze wspólnoty, mogą delektować się czasem dla siebie, odkrywać nowe obszary przyjemności, jakie może dostarczyć ruch kolektywny. To czas, kiedy każda osoba może zanurzyć się w zmysłowym doświadczeniu delektowania się życiem poprzez ruch.

Podczas warsztatu proponuję różnorodne formy ruchu. Wykorzystuję metody oparte na improwizacji, pozwalając osobom odkryć związki między ciałem a umysłem. Łączę elementy charakterystyczne dla teatru fizycznego z improwizacją taneczną i pracą zespołową. W trakcie warsztatów eksploruję również możliwości głosu w sposób autentyczny, pozwalając mu płynąć w rytmie ruchu ciała. Budowanie zaufania w grupie i praca nad działaniami zespołowymi stanowią kluczowy element, umożliwiający lepsze poznanie własnego ciała i głosu w kontekście grupy ludzi. Ruch, jaki proponuję, nie dąży do perfekcji, ale skupia się na budowaniu relacji społecznych, otwierając się na drugiego człowieka. Badam uważność, empatię, szczerość i autentyczność, co prowadzi do rozluźnienia i równowagi".

Podczas tego spotkania zaprezentujemy Wam także częściowe efekty naszej pracy nad projektem CODASI, zaprosimy do praktyki ruchowej i do dyskusji. Interesuje nas społeczna ewolucja prowadząca do tolerancji, a jeszcze szerszej do akceptacji i empatii.

Projekt „CODASI - Contemporary Dance for Sustainabilty and Inclusion” to konsorcjum złożone z przedstawicieli pięciu europejskich partnerów z Belgii, Francji, Włoch, Serbii i Polski, które zajmuje się zrównoważonym rozwojem i włączaniem społecznym w tańcu współczesnym. Ideą projektu jest zbadanie strategii artystów i artystek, zespołów i kolektywów działających w dziedzinie choreografii oraz wypracowanie metod, które będą wzmacniały tematykę zrównoważenia w tańcu i ruchu.

Czego możesz oczekiwać
• prezentacja projektu CODASI – „Contemporary Dance for Sustainability and Inlcusion”
• spotkanie w kręgu
• praktyka taneczno-ruchowa z elementami relaksacji
• dyskusja

Dla kogo:
• dla osób związanych z tańcem współczesnym:
• tancerek i tancerzy,
• choreografek i choreografów,
• pedagożek i pedagogów tańca,
• teoretyczek i teoretyków tańca,
• studentek i studentów wydziałów związanych z tańcem współczesnym, choreografią eksperymentalną lub innymi sztukami pokrewnymi
• dla freelancerów/ek działających w tańcu zawodowo
• dla zespołów tanecznych i kolektywów działających w dziedzinie choreografii eksperymentalnej, teatru tańca i improwizacji ruchowej
• dla innych osób, które pracują profesjonalnie w dziedzinie tańca współczesnego

Weź ze sobą
• wygodny strój,
• wodę lub coś do picia,
• telefon lub inne urządzenie do wypełnienia ankiety ewaluacyjnej
-----

Produkcja: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / kolektyw HOTELOKO movement makers
Partnerzy: Centrum Promocji Kultury Praga-Południe, Dame de Pic/Bruksela, l’espace/Palermo, La Galerie Choréographique/Carcassonne, Kultura Nova/Novi Sad
Dofinansowano przez Komisję Europejską w programie Erasmus+ / edukacja dorosłych

PIĄTEK / 28.06.2024 / godz. 12:30-15:30 / Wstęp bezpłatny
Centrum Promocji Kultury Praga-Południe, ul. Podskarbińska 2, Warszawa - sala taneczna

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Południe lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę