Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
reklama
reklama
Warsztaty literackie i interpretacyjne oraz otwarta scena poetycka | 5. Festiwal Otwarty Jazdów
👉 9 lipca godz. 19.00 | Warsztaty literackie i interpretacyjne oraz otwarta scena poetycka.
💥 Prowadzenie: redakcja pisma Trytytka i zaproszone gościnie: Dominika Filipowicz, Gabriela Filipowicz, Klaudia Januszewska i Beata Gula.
💥Na warsztatach postawimy pytanie o to, czy w najnowszej polskiej poezji można odnaleźć znamiona pisania histerycznego? Jak narracje histeryczne mogą przejawiać się w idiomie poetyckim? Czy histeria to rozbicie, rozerwanie, samozapłon? Chcemy zaproponować użycie narzędzia pisania histerycznego, jako usytuowanego jednocześnie w dwóch porządkach. Z jednej strony mamy perspektywę formalno-stylistyczną, w której możemy szukać fragmentaryczności, kompulsywności, emocjonalności, cielesności, obsesyjnie powracających wątków, nadreakcyjności, dysocjacji. Z drugiej strony histeria w poezji może być formą reakcji na ucisk i opresję, oporem w sytuacji bezsilności.
Podczas warsztatów będziemy szukać tropów histerii w tekstach poetyckich.
Zachęcamy (bardzo!) również do przynoszenia swoich tekstów, wspólnej lektury (pod kątem histeryczności i nie tylko) i rozmowy na ich temat.
👉 Teksty: link
/// Wydarzenie odbywa się w ramach 5. Festiwalu Otwarty Jazdów 🔗 link
🤜 Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawa.
🤜 Możliwości korzystania z pomocy tłumacza języka migowego online w ramach programu m. st. Warszawy "Stołeczne urzędy z usługą tłumacza migowego online".
🫶 5. Festiwal Otwarty Jazdów jest objęty patronatem: KMAG, TVP3, portal internetowy warszawa.ngo.pl, RDC, Radio Kampus.
👏 Identyfikacja wizualna: Witold Dąbrowski.
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach:
warsztaty
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie