Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kto żyje nad Wisłą?

Kto żyje nad Wisłą?
📅 Data: sobota, 10 sierpnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, 🌊 nad Wisłą, Plaża Żoliborz (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️


Zapraszamy na wakacyjne wydarzenia na Plaży Żoliborz!
Wydarzenia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi 🧔👶🧒👦👩

Wstęp wolny!

KTO ŻYJE NAD WISŁĄ? TROPICIELE ZWIERZĄT RZĄDZĄ! To seria spotkań, na których wspólnie dowiemy się, jakie zwierzęta zamieszkują nadwiślańskie brzegi, nauczymy się rozpoznawać ich tropy i poznamy ich zwyczaje.

🌊 20 lipca / 11:00 – 13:00 / Plaża Żoliborz
Na tym spotkaniu nauczymy się rozpoznawać tropy i ślady bywalców nadwiślańskich brzegów. Ruszymy ich tropem. Naszą wiedza utrwalimy robiąc własny, podręczny tropownik, z którego uczestnicy będą mogli korzystać w czasie własnych, kolejnych nadwiślańskich wypraw.

🌊 27 lipca / 11:00 – 13:00 / Plaża Żoliborz
Na tym spotkaniu ruszymy w poszukiwaniu bobrzych tajemnic. Dowiemy się co łączy je z marchewką, myszą i architekturą i dlaczego są tak bardzo potrzebne przyrodzie. Będą boberkowe zadania, zagadki i bobrza niespodzianka.

🌊 03 sierpnia / 11:00 – 13:00 / Plaża Żoliborz
Tym razem ruszymy na wyprawę robalową. Przed nami tajemnice świata bezkręgowców a w szczególności owadów zapylających.

🌊 10 sierpnia / 11:00 – 13:00 / Plaża Żoliborz
Na tym spotkaniu będziemy wypatrywać i nasłuchiwać nadwiślańskich ptaków. Posłuchamy o tym kogo możemy tu spotkać bez trudu a spotkanie z kim jest prawdziwym ornitologicznym rarytasem, nauczymy się rozpoznawać ptasie ślady i tropy. Do obserwacji ptaków użyjemy lunety. Na spotkanie warto zabrać własne lornetki.

Prowadząca:
Anna Sielczak
Absolwentka socjologii, edukatorka i animatorka przyrodnicza. Przez wiele lat koordynowała i prowadziła badania społeczne i rynkowe, które stopniowo ustępowały miejsca działaniom na rzecz popularyzowania terenowej edukacji przyrodniczej, szczególnie wśród dzieci. Obecnie prowadzi własny projekt Leśne Brykanki, którego głównym celem jest przeciwdziałanie zespołowi deficytu natury u dzieci oraz stwarzanie warunków do budowy relacji i więzi z przyrodą.

Pracuje głównie z dziećmi i młodzieżą – między innymi w czasie wypraw przyrodniczych, warsztatów, zajęć, półkolonii w przyrodzie. Lubi łączyć edukację przyrodnicza z działaniami rękodzielniczymi, szczególnie w duchu Land Artu i Loose Parts. Realizuje m.in w projekt Bliżej Lasu, który wprowadza elementy terenowej edukacji przyrodniczej w przedszkolnych placówkach systemowych na terenie gminy Izabelin oraz projekt Lasy Zamiast Klasy, który realizowany jest w MAL Studnia na Bielanach.

Wolontariuszka i aktywistka w lokalnej, podwarszawskiej społeczności w gminie Izabelin, zaangażowana w zarówno w edukacyjne projekty przyrodnicze jak i propagowanie idei less waste (twórczyni i koordynatorka lokalnej sąsiedzkiej wymieniali ubrań), członkini lokalnego stowarzyszenia DziałajMY!
***

Wydarzenie realizowane we współpracy z Zarządem Zieleni i Dzielnicą Wisłą w ramach projektu Warszawski Plażowy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Żoliborz lub w kategoriach: dla dzieci spotkanie warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧