Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zielony Jazdów - program na 17 sierpnia

📅 Data: sobota, 17 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, CSW Zamek Ujazdowski (park wokół CSW) (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


ZIELONY JAZDÓW
ekologia ciało taniec

Sobota, 17 sierpnia 2013r.

13.00 – 15.00 Warsztaty ruchowe: Slackline

13.00 – 16.00 Warsztaty„Pokrzywy“ - Paweł Szeibel
W pierwszy weekend Zielonego Jazdowa Paweł Szeibel wspólnie z uczestnikami warsztatów zbierał pokrzywę porastającą okolice Zamku Ujazdowskiego. Z zebranych rośli zostały pozyskane włókna, z których to został upleciony sznurek, tzw. szpagat. W najbliższą sobotę artysta wraca na Zielony Jazdów aby kontynuować swoje zmagania i sfinalizować je upleceniem hamaku, który zawiśnie między drzewami w parku. Paweł Szeibel plotąc pokrzywowy sznurek przywołuje pamieć o stanach kryzysowych – zarówno tych minionych jak i teraźniejszych, zarówno osobistych jak i społecznych. Artysta zaprasza do wspólnego plecenia i rozmów o życiu pośród pokrzyw.
Paweł Szeibel – absolwent ASP w Katowicach. Sięga w sztuce do obszarów zarezerwowanych dla botaników i ogrodników. W jego działaniach duże znaczenie odgrywa eksperyment i otwartość na niespodziewane efekty funkcjonowania prac typu work in progress.

16.00 – 18.00 Warsztaty ogrodnicze dla dzieci i rodziców „Ogrodowe wspomnienia“ – Projekt Zieleniak
Czy wiesz, że zapach to jeden z silniejszych bodźców przypominających nam wspomnienia z dzieciństwa? Zapraszamy dzieci i rodziców w podróż po letnich wspomnieniach, pełnej zapachu i koloru. W rolach głównych wystąpią kwiaty jadalne, zioła, rośliny łąkowe, olejki oraz inne pachnące materiały. Będzie też czas dla rodziców na odkrywanie zapachów dzieciństwa i powiązanych z nimi wspomnień. Podczas warsztatów dzieci będą mogły stworzyć zapachową kompozycję, która będzie wspomnieniem lata w zimowe wieczory.
Projekt Zieleniak jest adresowany jest do wszystkich osób, zarówno dzieci jak tez dorosłych, zainteresowanych zielenią w mieście w każdej skali (od ogrodów parapetowych po tereny zieleni), przestrzeniami zabaw dziecięcych, ideą slow life. Bliska jest nam idea dzielenia się z innymi wiedzą i umiejętnościami także na zasadzie "zrób to sam".

19.00 – 20.00 Wykład: Animal studies – nowa perspektywa w badaniach nad sztuką – Dorota Łagodzka
Współczesna sztuka, jako rodzaj teorii i praktyki zarazem, jest jednym z obszarów, na których wyraźnie rysują się zmiany związanie z kwestionowaniem antropocentrycznego paradygmatu. Szczególnie ciekawe, istotne etycznie i nabierające coraz większego znaczenia społecznego wydają się zmiany odnoszące się do relacji między homo sapiens a innymi zwierzętami. Czym są studia nad zwierzętami, jak je rozumieć w odniesieniu do posthumanizmu i jakie mają znaczenie dla sztuki? W jaki sposób sztuka uczestniczy w duskursie animal studies? Jakie ważne zagadnienia związane ze zmianami w postrzeganiu zwierząt poruszane są na gruncie sztuki oraz jak sztuka uwikłana jest w tradycyjny antropocentryzm? W jaki sposób zwierzęta pojawiają się w sztuce i jakie może mieć to znaczenie dla nich samych? Podczas wykładu w Zielonym Jazdowie Dorota Łagodzka przedstawi zarys problematyki związanej ze zmianą statusu zwierząt w sztuce w szerszym kontekście filozoficznym i społeczno-etycznym.
Dorota Łagodzka - historyczka sztuki, asystent naukowy dziekana ds. human-animal studies na Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, doktorantka w Instytucie Sztuki PAN, pisze dysertację na temat zmiany statusu zwierząt w sztuce współczesnej, współredaktorka czasopisma "Artmix”, krytyczka sztuki, kuratorka (m. in. "ZWIERZenia. Czułość istnienia" w Galerii Wozownia).

22.00 – 23.30 Koncert i dancing: Django Lassi
Określenie tej berlińskiej grupy po prostu jako „zespół grający cygański swing” nie oddaje w pełni ich stylu. Oczywiste nawiązanie do tradycji Jazz Manouche – widoczne szczególnie w nazwie zespołu – określa z jakiej tradycji wyrasta ich repertuar, na który składają się kompozycje Jeana „Django” Reinherdta i dzikie, poetyckie tańce bałkańskie. Każda piosenka to nowa przygoda, a Django Lassi dba, by ta ekscytująca podróż była wypełniona wieloma muzycznymi niespodziankami.
W skłąd zespołu wchodzą:
Laurin Habert (klarnet/trąbka), Roland Satterwhite (skrzypce/wokal),
Yasir Hamdan (gitara/Bla/mood2), Laurent Humeau (gitara/klarnet/saksofon),
der KlarK (gitara basowa/mood) i Yatziv Caspi (perkusja/tabla).

21.00 – 22.30 Kino: Odmienne stany świadomości / Altered States, reż. Ken Russell, USA 1980
Psychodeliczna podróż do pierwotnych form ludzkiej świadomości. Profesor Jessup eksperymentując w kabinie deprywacji sensorycznej z substancjami psychoaktywnymi, chce zatrzymać bieg ewolucji i cofnąć się do wcześniejszych etapów rozwoju człowieka. Zanurzony w narkotycznym transie, przechodzi coraz bardziej radykalne transformacje. W końcu jego wizje zmieniają się w rzeczywistość, o której nie śniło się Darwinowi...

23:30 – 02:00 Dj Set


Wszystkie wydarzenia w ramach Zielonego Jazdowa są darmowe z wyjątkiem niektórych warsztatów. Zapisy oraz kontakt w sprawie warsztatów pod adresem e-mail: [email protected]

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę