Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wiersze na wodzie | Spotkanie z Kingą Skwirą na Barce

Wiersze na wodzie | Spotkanie z Kingą Skwirą na Barce
📅 Data: wtorek, 20 sierpnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, 🌊 nad Wisłą, BarKa, skwer Imienia Tadeusza Kahla (pokaż na mapie)

Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością (ruchową lub inną - szczegóły w opisie)

💲 Wstęp wolny, udział wiąże się z kosztem zamówienia jedzenia/picia

Szczegółowy opis poniżej ⬇️


Biblioteka Poliglotka i Orbita Literacka zapraszają na pierwsze z cyklu trzech spotkań poświęconych poezji. Jeśli czytanie wierszy wydaje Ci się trudne, obce lub po prostu nigdy wcześniej nie miałxś okazji spróbować, to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie.

20 sierpnia o 18:00 spotykamy się na Barce, gdzie Jagoda Gawliczek porozmawia z Kingą Skwirą o jej najnowszej książce “Od wiosny trzęsą mi się ręce”. Będzie też o tym, czym właściwie jest poezja, jak zacząć ją czytać i gdzie szukać kluczy do rozumienia poszczególnych utworów. Wpadnij, by spotkać jedną z najbardziej obiecujących postaci na polskiej scenie poetyckiej, rozpocząć lub kontynuować przygodę z czytaniem wierszy lub po prostu miło spędzić czas w sympatycznym towarzystwie.

Kolejne spotkania:
27 sierpnia i 3 września w Bibliotece Poliglotka (AKA Wiersze na lądzie): link

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny.
———

Gościni: Kinga Skwira (@house_of_kinga) - autorka książki poetyckiej “Wszystko już było dotykane” (2021) oraz “Od wiosny trzęsą mi się ręce” (2024). Nominowana do Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego za poetycki debiut roku (2022). Redaktorka Tlenu Literackiego. Mieszka trochę w Paryżu, a trochę w Warszawie. Kiedy może, lepi z gliny (z różnym skutkiem).

“Te wiersze są do dotykania, mają też smak i zapach. Wszystkie zdania Kingi Skwiry zaczynają się od chcę, nawet zmęczenie jest pełne życia, istnieją części ciała, które nie mają nazwy. Od wiosny trzęsą się ręce zaprasza w świat, w którym zawsze pamięta się drogę. Są wakacje, gorące owoce, skóra. Kochasz kogoś, kręci ci się w głowie, trochę się boisz. Bardzo chcę tam być, spróbować wszystkiego” - Emilia Konwerska o “Od wiosny trzęsą mi się ręce”.

Prowadząca: Jagoda Gawliczek (@ohsotychonic) – twórczyni podcastu Orbita Literacka, w której spotyka się z osobami dzielącymi jej miłość do czytania. Odcinki są dostępne na stronie Radio Kapitał, Spotify, YouTube i Apple Podcasts. Na co dzień pracuje w Going., gdzie jest liderką działu kreatywnego i redaktorką magazynu Going. MORE.

Kurator i autor identyfikacji wizualnej cyklu: Krystian Furga (@chrzanizm) – bibliotekarz i bookstagramer; współzałożyciel magazynu literackiego „Składka” poświęconego młodym osobom piszącym.

Współorganizatorami spotkania są BarKa i Stowarzyszenie Plan B.
____

Lokalizacja wydarzenia:
〰️ BarKa 〰️
📍 Adres: Bulwar Bohdana Grzymały-Siedleckiego >> link
🅿️ Najbliższe miejsca postojowe pod adresem: Wybrzeże Kościuszkowskie 39, 00-379 Warszawa >> link

🚏 Najbliższe przystanki (stacje dostępne dla osób poruszających się na wózku lub prowadzących wózek)
BUS 🚌
Metro Centrum Nauki Kopernik 02 | BUS 185 | Odległość 350m
Metro Centrum Nauki Kopernik 03 | BUS 160, N14, N64 | Odległość 250m
Metro Centrum Nauki Kopernik 04 | BUS 118, 127, 162, N14, N64 | Odległość 400 m
Metro Centrum Nauki Kopernik 05 | BUS 118, 127 | Odległość 450m
Przystanek Jaracza 02
Przystanek Jaracza 01
⁣METRO (linia M2) 🚇
Stacja Centrum Nauki Kopernik | Odległość 160 m

♿ Dysponujemy barami i toaletami dostępnymi dla osób z niepełnosprawnościami na poziomie lądu (Plac Zabaw)

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧