Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

“Letters for Palestinian Childhoods” – spotkanie i wystawa

“Letters for Palestinian Childhoods” – spotkanie i wystawa
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 5 września 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 8 września 2024

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Warecka 4/6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy do Pracowni Duży Pokój na wystawę i spotkanie, które są częścią inicjatywy „Letters for Palestinian Childhoods”.

5 września 2024 godz. 18:00 - spotkanie
6-8 września 2024 godz. 15:00-19:00 - wystawa
Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6, Warszawa

Wystawa „Letters for Palestinian Childhoods” to zbiór listów, wierszy i prac plastycznych stworzonych z myślą o dzieciach palestyńskich przez badaczy i badaczki dzieciństwa oraz artystów z różnych stron świata. Jej celem jest okazanie solidarności z dziećmi Gazy poprzez przywołanie ich imion, historii, marzeń i zmagań, a także poprzez mówienie wprost o tym, czego doświadczają. Listy przeciwdziałają dehumanizującym narracjom o Palestyńczykach. Wystawa jest jednocześnie zaproszeniem do jej współtworzenia poprzez włączenie się w tworzenie kolejnych listów.

Wystawa będzie dostępna do indywidualnego zwiedzania i pisania listów od piątku do niedzieli 6-8 września w godz. 15:00-19:00.

Natomiast w czwartek 5 września 2024 roku o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie z badaczką dzieciństwa i koordynatorką wystawy – Rachel Rosen z University College London (online) oraz z Karolem Wilczyńskim z Uniwersytetu Jagiellońskiego – działaczem na rzecz praw człowieka, założycielem Fundacji Pol. Rozmowę poprowadzi Anna Witeska-Młynarczyk z Interdyscyplinarnego Zespołu Badań nad Dzieciństwem Uniwersytetu Warszawskiego. Po rozmowie będzie można obejrzeć wystawę i stworzyć własny list, który stanie się częścią projektu Letters for Palestinian Childhoods.
Wystawa oraz rozmowa z Rachel odbędą się w języku angielskim, natomiast rozmowa z Karolem Wilczyńskim - w języku polskim.

Sala znajduje się na parterze, prowadzą do niej dwa schodki. Szczegółowe informacje o dostępności znajdują się na naszej stronie: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱