Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Przyszłość – serdecznie zapraszam!

Przyszłość – serdecznie zapraszam!
📅 Data: piątek, 25 października 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
Fantazje, mity, fakty i wizje – to wszystko podczas twórczego warsztatu prowadzonego przez Dianę Lelonek, artystkę-aktywistkę, która w swojej twórczości zajmuje się relacją człowieka i środowiska. Jak ekstremalne zjawiska pogodowe, będące następstwem zmian klimatu, mogą wpłynąć na budynki i całe miasta? Czy funkcja obiektu może ulec zmianie? Co się stanie jeśli oddamy przestrzeń miasta naturze i roślinności ruderalnej?

Zapraszamy do praktycznego projektowania Future Thinking, planowania, snucia fantazji, badania ich potencjałów w kontekście kreowania rozwiązań przyszłości.

Artystka podzieli się również obserwacjami ze swojej pracy badawczej w rezerwacie przyrody Vacaresti w Bukareszcie, który powstał przez powolne porastanie dziką roślinnością niedokończonej inwestycji Nicolae Ceaușescu. Obecnie, dzięki oddolnej inicjatywie mieszkańców, teren ten jest objęty ochroną i stanowi istotny areał powierzchni biologicznie czynnej, otoczony betonowym kręgiem utopijnej wizji minionego reżimu.

Diana Lelonek - polska artystka wizualna działająca na przecięciu sztuki, aktywizmu i nauki, zajmująca się relacjami człowieka i środowiska. Związana z ruchem ekologicznym. Jest członkinią międzynarodowego ruchu Strajk dla Ziemi (Earth Strike), którego celem jest przekonanie państw i korporacji do podjęcia zdecydowanych działań na rzecz ograniczenia antropogenicznych emisji gazów cieplarnianych oraz zaprzestania niszczenia dzikiej przyrody. W ramach działalności grupy organizuje protesty, a komentując jedną z demonstracji w Warszawie stwierdziła, że tego typu manifestacje mają artystyczny charakter.

Warsztat jest częścią projektu "Warszawski deszcz. Społeczne archiwa klimatyczne", którego celem jest dotarcie do opowieści i dokumentacji wizualnej tego co wiąże się z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje. Edycja 2024. Partnerem projektu jest Centrum Archiwistyki Społecznej.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧