Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Moc nasion | Warsztat i wymiana

Moc nasion | Warsztat i wymiana
📅 Data: sobota, 5 października 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek, ul. Wysockiego 11 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
„Pomyślcie o wściekłej energii skoncentrowanej w żołędziu! Zagrzeb go w ziemi, a on eksploduje, wyrośnie z niego olbrzymi dąb. A zagrzeb w ziemi owcę – po prostu się rozłoży.” George Bernard Shaw

Powyższe zdanie jest jednym z moich ulubionych cytatów o nasionach. Nasiona mają niezwykłą, skumulowaną moc, energię cykliczności i siłę odnowy. Nie będzie grubą przesadą powiedzieć, że zawdzięczamy im tysiące lat życia na naszej planecie. Nasiona karmią nas, ubierają, dają nam przyjemność i energię; wielokrotnie zmieniały też bieg historii.

Mimo to, na co dzień nie poświęcamy im zbyt wiele uwagi. W czasie warsztatu spróbujemy zatem zmienić perspektywę i - niczym za pomocą szkła powiększającego - przyjrzeć im się z bliska. Zobaczymy, jak nasiona podróżują, jakie strategie wykorzystują do obrony, jak bardzo są różnorodne. Zastanowimy się także nad znaczeniami, jakie dla nas mają – w kontekście osobistym i globalnym.

Zachęcamy do przyniesienia własnych nasion oraz historii z nimi związanych. Będzie to okazja do wymiany i zasiewania - opowieści, przyszłych plonów, a może i nowych kontaktów.

Warsztat poprowadzi Julia Krzywicka.

✅ kiedy | 5.10.2024 | sobota | 11:00
✅ miejsce | Dziki Ogród w parku przy Domu Kultury Świt, ul. Wysockiego 11 | po części warsztatowej przeniesiemy się wspólnie do budynku, gdzie będzie przestrzeń, żeby wymienić się nasionami
✅ wstęp wolny, udział bezpłatny
✅ możesz zabrać własne nasiona
✅ masz pytania? pisz: mal@dkswit.com.pl

Julia Krzywicka - Członkini Stowarzyszenia Zasiej, jedna z inicjatorek Stołecznej Grupy Nasiennej, aktywistka związana z ruchem ogrodnictwa miejskiego. Na co dzień pracuje w organizacjach pozarządowych związanych z edukacją, rolnictwem i agroekologią. Inspiracje czerpie z natury, m.in. z idei głębokiej ekologii.

W ramach projektu "Sezony i międzyplony", przez podjęcie wspólnych działań i praktyk ogrodniczych, chcemy stworzyć samowystarczalną przestrzeń ogrodu społecznego z wykorzystaniem zasobów lokalnego ekosystemu. Więcej informacji: link

♻️ Projekt jest realizowany w ramach Funduszu Edukacji Ekologicznej we współpracy z Biurem Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu m.st. Warszawy i Staromiejskim Domem Kultury.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę