Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Koncert "ORATORIUM ECCE HOMO" z okazji Roku Papieskiego

Koncert "ORATORIUM ECCE HOMO" z okazji Roku Papieskiego
📅 Data: sobota, 17 października 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ursynów, Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego al. Komisji Edukacji Narodowej 101 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


Zapraszamy na koncert ORATORIUM ECCE HOMO. Wydarzenie odbędzie się 17 października br. o godz. 19.00 kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. KEN 101. Wstęp wolny.

Wystąpią: Mirosława Krajewska, Sławomira Łozińska, Wojciech Wysocki, Aleksandra Klimczak (sopran), Krzysztof Knapczyk (tenor), Jan Piasecki (bas)
muzyka, dyrygent – Jakub Kaczmarek
libretto, reżyseria – Danuta Bolikowska
prowadzenie – Grzegorz Polak Oratorium

„Ecce Homo” to oparta na motywach dramatów Karola Wojtyły muzyczna opowieść o człowieku – od jego stworzenia, przez poszukiwanie sensu życia – aż do odnalezienia swego powołania i odejścia z tego świata. „Każdy ma do dyspozycji jakieś istnienie i jakąś miłość. Jak z tego uczynić sensowny całokształt?” – zadaje pytanie współczesnemu człowiekowi autor dramatu „Przed sklepem jubilera” i odpowiada: „Będzie to próba przeniknięcia człowieka…” Oratorium powstało dla uczczenia 10. rocznicy śmierci Jana Pawła II i pierwszej rocznicy jego kanonizacji, a jego premiera 11 kwietnia 2015 r. u Dominikanów na Służewie stała się wówczas jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w stolicy.

„Ecce Homo” to spektakl muzyczny, łączący słowo, fotografię, film, światło i dźwięk. Połączenie słowa z monumentalną muzyką symfoniczną uwypukli mocny i uniwersalny przekaz poezji Karola Wojtyły: „Nie lękaj się. To przemijanie ma sens”. W widowisku usłyszymy śpiew solowy Aleksandry Klimczak z Filharmonii Narodowej, Jana Piaseckiego i Krzysztofa Knapczyka (debiutującego tenora z Ursynowa), a także poezję Karola Wojtyły wypowiadaną głosem aktorów scen warszawskich – Sławomiry Łozińskiej, Mirosławy Krajewskiej i Wojciecha Wysockiego, śpiew chóralny Chóru Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Chóru Kameralnego Endorfina i Grodziskiego Chóru Kameralnego Cantata oraz muzykę instrumentalną w wykonaniu 30-osobowej orkiestry symfonicznej złożonej ze studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i uczniów warszawskich szkół muzycznych – zebranej specjalnie do tego projektu (łącznie około 100 wykonawców). Orkiestrę poprowadzi kompozytor Jakub Kaczmarek.

Oratorium ma charakter suity symfonicznej. Składa się z pięciu części: uwertury, trzech poematów symfonicznych: „Tryptyk rzymski”, „Przed sklepem jubilera”, „Brat naszego Boga” oraz finału „Zawsze pod prąd”, z wyrazistymi tekstami nowych songów, partiami solowymi na sopran, tenor i bas oraz duetami operowymi.

Tłem oratorium będą projekcje: archiwalnego filmu dokumentalnego z 1967 r. z Karolem Wojtyłą, udzielającym ślubu młodym z tzw. Środowiska krakowskiego oraz sceny z wesela w siedzibie Kurii Metropolitalnej przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie; fotografii z Kaplicy Sykstyńskiej, fotografii „Wszechświat”, fotografii „Twarze”.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ursynów lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę