Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

"Mary Poppers" w Warszawie [godz. 17:00 i 19:00]

"Mary Poppers" w Warszawie [godz. 17:00 i 19:00]
📅 Data: środa, 16 października 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, FINA, ul. Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️


Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny i Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zapraszają na warszawskie pokazy spektaklu „Mary Poppers” według Pawła Soszyńskiego, w reżyserii Mirelli Burcerwicz, Angeliki Cegielskiej i Witolda Mrozka.

📅Spektakle odbędą 16 października o 17:00 i 19:00 w siedzibie FINA - Wałbrzyska 3/5. Po drugim przedstawieniu - spotkanie z twórcami.

Fantastyczny Wałbrzych, jakiego nie znacie. Opowieść o miłości, nostalgii i szaleństwie. Paweł Soszyński – pisarz o niesamowitej wyobraźni, zmarły w 2021 roku krytyk teatralny i dramaturg, zabierze was w podróż po na pozór zwykłych barach i zapuszczonych salonach, w których kurz mieni się kolorami tęczy. Napisany specjalnie dla wałbrzyskiej aktorki Angeliki Cegielskiej dramat pełen jest tajemnic – niejasnych, a zarazem bardzo żywych wspomnień, a może snów? „Mary Poppers” zderza indywidualne historie – pełne bólu, delikatności i złości – z perspektywą dosłownie kosmiczną. „Piotruś Pan nie jest chłopcem, który nie chce dorosnąć – jest kimś, kto nie chce być mężczyzną” – pisze Soszyński w tej mniejszościowej, odmieńczej opowieści, stworzonej dla kobiety i wykraczającej poza płciowe konwenanse.

🎫Wstęp wolny, obowiązuje rejestracja i rezerwacja miejsc przez formularz na dole strony >> link

O spektaklu:
„Udaje się coś, co zakrawa na cud: sprawić, że widz już na starcie wierzy w fantazję Soszyńskiego – i jest to wiara tak ślepa, że po spektaklu nie ma już znaczenia, czy mieliśmy do czynienia z raportem z podziemnego życia miasta czy z marzeniem o tym życiu” - Magdalena Piekarska, „Notatnik Teatralny”.

📰Napisali o dramacie „Mary Poppers”:
„Paweł Soszyński buduje nową skłirowaną mitologię” – Iwona Kurz, Dwutygodnik.com

„Ta fantazja nie rejteruje przed przemocą, choć wokół jest krew i »pobite pyski«” – Marek Beylin, „Gazeta Wyborcza”

„Zachwycam się monologiem Mary Poppers, w którym tytułowa narratorka, „matka gejów” opowiada o queerowej przestrzeni, w której »w salonie trzymałyśmy się za ręce, a Wałbrzych płonął za zasłoniętymi roletami«. Moje miasto niemal rodzinne, miasto, w którym sobą było się tylko w snach, takie odmieńcze!” – Wojciech Szot, „Dialog”

Projekt „Wałbrzych na Wałbrzyskiej. Wokół ‚Mary Poppers’ Pawła Soszyńskiego” realizowany jest w ramach Programu wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: spotkanie teatr
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę