Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Dzień Otwarty w Teatrze Wolandejskim | Darmowe warsztaty teatralne dla dzieci i dorosłych

Dzień Otwarty w Teatrze Wolandejskim | Darmowe warsztaty teatralne dla dzieci i dorosłych
📅 Data: sobota, 17 października 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ursynów, Dom Kultury Stokłosy, ul. Lachmana 5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w Teatrze Wolandejskim, który stanowi kolejny punkt obchodów piętnastolecia naszej działalności. Startujemy już w najbliższą sobotę (17 października) o godzinie 16:00 w Dom Kultury Stokłosy.

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują ZAPISY, które prosimy kierować na adres e-mail: dorota.lipska@wolandejski.pl

W ramach Dnia Otwartego zapraszamy Was - zarówno tych małych, jak i dużych - na:

1. Warsztaty teatralne dla dzieci (4-9 lat)
I tura - godzina 16:00
II tura - godzina 17:30
Warsztaty teatralne dla dzieci inspirowane fragmentami "Szelmostw lisa Witalisa" - dowcipnej i bardzo mądrej bajki Jana Brzechwy. Poznamy niezwykle sprytnego lisa - łobuza o zabawnym imieniu - i jego niezwykłe przygody. Wspólnie zastanowimy się, jakie uczucia wywołuje w nas tekst, i spróbujemy je nazwać. Porozmawiamy też o tym, kim właściwie jest aktor i czym się zajmuje, a także o tym, co to takiego rekwizyt. Spróbujemy go użyć podczas rozmaitych dramowych ćwiczeń, których nie będzie brakowało podczas naszych zajęć.
Warsztaty teatralne dla dzieci poprowadzi Agata Maczkowska

2. Warsztaty stepowania | godzina 16:00
Stepowanie ma w sobie coś z tańca i grania na instrumencie zarazem. Podczas godzinnego warsztatu nauczymy się, jak uważać na każdy stawiany krok. Bo w tym przypadku każdy będzie słychać. Zapraszamy do wspólnego odkrywania podstaw stepowania. Podczas zajęć poznamy kilka kroków i spróbujemy wykorzystać je w krótkim układzie tanecznym.
Nie trzeba mieć butów z blachami; wystarczą zwykłe, na w miarę śliskiej podeszwie.
Warsztaty stepowania poprowadzi Błażej Dawidson

3. Warsztaty Rasaboxes | godzina 17:30
Rasaboxes to opracowana w latach 80. i 90. przez Richarda Schechnera technika dająca artystom narzędzie do praktykowania, doświadczania oraz wyrażania swoich uczuć i emocji. Specjalna konstrukcja tego ćwiczenia umożliwia uczestnikom natychmiastowe wejście w dany stan poprzez odwołanie się do pamięci emocjonalnej, pozwala na analizę swojego wnętrza, ciała oraz ruchu, angażuje wszystkie zmysły, uczy koncentracji. Dzięki regularnym ćwiczeniom nie tylko jesteśmy w stanie zapanować nad emocjami, ale również możemy natychmiastowo wejść w daną emocję, zachowując przy tym organiczność, autentyczność, wiarygodność i prawdę.
Warsztaty Rasaboxes poprowadzi Agnieszka Wrona

4. Premierę filmu pt. "Wnętrze" w reżyserii Barbary Ciastoń zrealizowanego przez Zespół Teatru Wolandejskiego | godzina 19:15

5. Wolandejskie Kalambury | godzina 20:00
Wolandejskie Kalambury to specjalna odmiana klasycznej gry, polegającej na odgadywaniu haseł. Jednakże, jej zmodyfikowane zasady nadają zupełnie nowego znaczenia całej grze i pozwolą Wam poczuć wolandejskiego ducha. Oczywiście nie zabraknie fantastycznych i zarazem wolandejskich nagród.
Do gry mogą się zgłaszać zespoły 3-5 osobowe. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: dorota.lipska@wolandejski.pl

Przybywajcie i zobaczcie, jak wygląda Teatr Wolandejski od wewnątrz. Młodsi niech zabiorą ze sobą starszych, a starsi niech przyprowadzą młodszych. Każdy znajdzie coś, dzięki czemu będzie mógł trochę lepiej poznać samego siebie.

Serdecznie zapraszamy!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ursynów lub w kategoriach: film teatr warsztaty dla dzieci


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę