Kolorowe Ulice: jak projektować miasto multisensoryczne?
Rodzinne warsztaty architektoniczne dostępne dla dzieci neuroatypowych.
Kiedy? 16.11.2024 (sobota) godz. 11:00
Gdzie? Otwarta Kolonia WCK, ul. Górczewska 15
Masz 8-12 lat? Lubisz odkrywać nowe wrażenia, pracować manualnie i budować rzeczy po swojemu? Zapraszamy do stworzenia Miasta Multisensorycznego – miejsca pełnego dźwięków, zapachów, kolorów i faktur, gdzie możesz poczuć się jak prawdziwy architekt świata zmysłów!
Wyobraź sobie miasto, które nie tylko wygląda, ale też brzmi, pachnie i ma różne powierzchnie. To miasto stworzymy razem!
Pomyśl, co sprawia, że czujesz się dobrze w różnych miejscach: może siedzenie miękkie jak chmurka, pachnący park. A może ciche miejsce, gdziedobrze się odpoczywa.
Co będziesz robic?
Dostaniesz różne materiały: pudełka, miękkie tkaniny, patyczki, kolorowe papiery, a nawet piasek! Możesz stworzyć miejsca pełne wrażeń – zaprojektować miasto, które działa na różne zmysły.*
Każdy z uczestników indywidualnie stworzy swoją makietę elementu miasta a po połączeniu ich razem uzyskamy prawdziwy Park Zmysłów – trójwymiarowy kolorowy model multisensorycznego miasta.
Na koniec każdy otrzyma certyfikat „Mistrza Architektury Zmysłów” – na pamiątkę tego wyjątkowego doświadczenia.
Dla kogo? Warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat, przyjazne dla osób w spektrum autyzmu.
Liczba uczestników: 8 osób z opiekunami. Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem
m.michnowska@wck-wola.pl
Czas trwania: 2 godz.
Prowadząca: Agnieszka Kustosz
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy pod adresem:
m.michnowska@wck-wola.pl
Kiedy? 16.11.2024 (sobota) godz. 11:00
Gdzie? Otwarta Kolonia WCK, ul. Górczewska 15
-----
Dostępność wydarzenia
Miejsce: Otwarta Kolonia, ul. Górczewska 15
Dojazd: najbliższy przystanek transportu publicznego MŁYNARSKA w odległości ok 300 m, linie: 20, 23, 24 (uwaga – wysiadanie na jezdnię!}, 171, 190; przystanek metra linii M2 w odległości ok 500 m: MŁYNÓW.
🧑🦽 Wejście do budynku z ulicy, na poziomie chodnika, nie ma schodów. Lokal zajmuje przestrzeń na jednym poziomie, dla odbiorców do dyspozycji jest duża sala, toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych oraz kuchnia. Nasi animatorzy chętnie udzielą wsparcia. Przed budynkiem nie wyznaczono miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Najbliższe miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajdują się przy ul. Górczewskiej , ok 20 m od budynku placówki. Obok wejścia znajduje się podjazd dla samochodów, służący do wjazdu na teren do znajdującej się obok szkoły, można na nim chwilowo zaparkować.
🧑🦯🦮 Nad wejściem głównym do budynku znajduje się znacznik TOTUPOINT. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
🧏🏻 W placówce można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Tłumaczenie:
link
🎧 Jeśli potrzebujesz skorzystać z pętli indukcyjnej lub słuchawek wyciszających, skontaktuj się wcześniej:
m.michnowska@wck-wola.pl, TEL/SMS: 600979072.
Jeśli masz jakieś pytania dotyczące dostępności wydarzenia, prosimy o kontakt pod adresem:
m.michnowska@wck-wola.plTo wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach:
dla dzieci
warsztaty