"Love Verses" (Wersety Miłosne) Koncert
Program LOVE VERSES (Wersety Miłosne) to wyraz zainteresowania kameralistyki wokalnej tematyką miłosną. Liczne pieśni traktują o miłości jako sile natury, słabości, zjawisku nieosiągalnym dla podmiotu lirycznego. W programie będzie można usłyszeć utwory Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, Tadeusza Bairda oraz cykl 6 pieśni do poezji Christophera Marlowe’a napisany dla wykonawców przez kompozytora Marcina Nierubca. Duet Rewiński / Kozłowski wykona pieśni do słów Kazimierza Glińskiego, Juliusza Słowackiego i Kazimierza Przerwy Tetmajera, ale także przywoła angielskie frazy z Williama Shakespeare’a. Ten szeroki wybór tekstów pokazuje, że miłość jest kodem porozumienia między ludźmi na całym świecie.
DR MISCHA KOZŁOWSKI, fortepian
Pianista, solista i kameralista, doktor sztuki, adiunkt w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat „Fryderyka” - najważniejszej nagrody polskiego przemysłu fonograficznego - za album „Władysław Żeleński - komplet pieśni” (wyd. Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów), w którym znajduje się m.in. ponad dwadzieścia pieśni zarejestrowanych w duecie z bratem-tenorem Karolem Kozłowskim (2024).
Edukację muzyczną rozpoczął w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Z. Noskowskiego w Gdyni w klasie Julity Randazzo. Dalej kształtowany muzycznie przez Katarzynę Popową-Zydroń w trakcie 9 lat nauki w rodzinnej Gdyni. Studiował w Warszawie u Piotra Palecznego, Macieja Paderewskiego, Jerzego Marchwińskiego i Katarzyny Jankowskiej–Borzykowskiej oraz w szwajcarskim Hochschule der Künste Bern u Tomasza Herbuta, Patricka Jüdta i Moniki Urbaniak-Lisik.
Zdobywca czołowych nagród konkursów pianistycznych i kameralnych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i na Ukrainie. Koncertował w większości krajów Europy, a także w Izraelu, Tunezji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Japonii czy Chinach. Jako solista z orkiestrą zadebiutował w wieku 9 lat. Wystąpił w większości sal filharmonicznych i koncertowych w Polsce, a także w m.in. National Centre for the Performing Arts w Pekinie, Rohm Theatre w Kyoto, Flagey w Brukseli, w siedzibie UNESCO w Paryżu, Narodowej Filharmonii Ukrainy w Kijowie, w Filharmonii Moskiewskiej, w Konzerthaus „Kultur-Casino”, Zentrum Paul Klee i Yehudi Menuhin Forum w Bernie oraz na EXPO 2020 w Dubaju na zaproszenie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od lat regularnie nagrywa dla polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych czy telewizyjnych, a także często bierze udział w projektach łączących muzykę z filmem, teatrem, malarstwem i innymi dziedzinami sztuki.
Artysta jest regularnie zapraszany do prowadzenia kursów mistrzowskich, podczas których pracuje z m.in. pianistami, skrzypkami, zespołami kameralnymi czy śpiewakami operowymi, często prowadząc zajęcia w tandemie z tak wybitnymi pedagogami jak Jolanta Janucik, Agata Szymczewska, Mariusz Kwiecień czy Janusz Wawrowski. Współpracuje z Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci, wspierając rozwój wybitnie uzdolnionej młodzieży ze szkół muzycznych I i II stopnia.
Za swoje osiągnięcia otrzymał wiele nagród i wyróżnień – do najważniejszych należą te przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa, LYRA Stiftung, Rita Zimmermann Musik-Stiftung, Fondazione Pro Libertas et Humanitas Kasimir Bartkowiak, Dongsan Research Foundation, Instytut Adama Mickiewicza, Bank Société Générale oraz Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci w Warszawie.
ALEKSANDER REWIŃSKI, tenor
Jest polskim tenorem urodzonym w Warszawie. W 2016 roku ukończył studia magisterskie na Wydziale Wokalnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie studiował pod kierunkiem Jerzego Knetiga. W 2018 roku ukończył studia na Universität Mozarteum w Salzburgu, pod kierunkiem Wolfganga Holzmaira i BerndaValentina.
W jego repertuarze wokalnym dominują dzieła Claudia Monteverdiego, Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Haendla, Jean-Baptiste ‘a Lully’ego, Jean-Philippe’a Rameau. Wykonuje również dzieła repertuaru klasycznego i romantycznego, pieśń niemiecką, francuską, polską, repertuar XX wieku i muzykę współczesną.
Największe doświadczenie z teatrem operowym zdobył w Salzburgu, gdzie w latach 2015-2018 występował w produkcjach: L’incoronazione di Poppea Claudia Monteverdiego (rola Arnalty), Limonen aus Sizilien Manfreda Trojahna (rola Micuccia Fabri), Orlando Paladino Josepha Haydna (rola Orlanda) oraz A Midsummer Night’s Dream Benjamina Brittena (rola Lysandra). W 2017 roku zadebiutował w Teatro alla Scala w roli jednego z Lehrbuben w Die Meistersinger von Nürnberg Richarda Wagnera, produkcji reżyserii Harry’ego Kupfera, pod batutą Daniele Gattiego. Wkrótce potem wystąpił w Theater an der Wien, w roli Porucznika w La Scuola de’ Gelosi Antonia Salieriego, produkcji reżyserii Jean Renshaw, pod batutą Stefana Gottfrieda. W tym samym roku zadebiutował w Warszawskiej Operze Kameralnej, w roli Renaud w operze Armide Jean-Baptiste’a Lully’ego, wyreżyserowanej przez Dedę Cristinę Colonnę, pod batutą Benjamina Bayla. Za tę rolę otrzymał on nominację do Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii Najlepszy Debiut Męski 2018. W roli Renauda Rewiński wystąpił ponownie we wznowieniach opery, w 2020 i 2022 roku. W 2020 wystąpił na Festiwalu Bydgoskiej Sceny Barokowej, wykonując partię Dafnisa w operze Nicola Porpory Filandro (polskie prawykonanie). W 2023 zadebiutował na scenie Polskiej Opery Królewskiej w roli Damona w realizacji dzieła Acis and Galatea Georga Friedricha Haendla, zadyrygowanej przez Krzysztofa Garstkę, w reżyserii Natalii Kozłowskiej.
Rewiński ma na swoim koncie współpracę ze znamienitymi dyrygentami i osobowościami sceny muzycznej, takie jak m.in. Alfredo Bernardini, Kai Röhrig, Michael Frohnmeyer, Stefan Plewniak, Paul Esswood, Albert Hartinger, Aureliusz Goliński (Arte dei Suonatori), Mikołaj Zgółka, Paweł Hulisz (Cappella Warmiensis Restituta), Jakub Burzyński (La
Tempesta), John Butt, Monika Wolińska, Hansjörg Albrecht, Lilianna Krych, Ignacy Zalewski, Agata Sapiecha i reżyserami: Stephen Medcalf, Karoline Gruber, Mascha Pörzgen,
Jerzy Machowski. Rewiński koncertuje w Polsce, Austrii, Niemczech, Włoszech, Francji, Czechach, na Węgrzech, aż po Wielką Brytanię.
Od 2019 Rewiński jest członkiem sekstetu wokalnego muzyki współczesnej proMODERN
ZAPRASZAMY SERDECZNIE
Sala widowiskowa / wstęp 30 zł. / bilety online >>
link
(do rezerwacji online może być doliczana niewielka opłata serwisowa)
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wawer lub w kategoriach:
koncert