Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Wisła w obiektywie Marka Kamińskiego

Wisła w obiektywie Marka Kamińskiego

reklama
📅 Data rozpoczęcia: wtorek, 03 listopada 2015

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📅 Data zakończenia: piątek, 13 listopada 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, warszawskie bulwary wiślane od strony ulicy Boleść (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
3 listopada na warszawskich bulwarach wiślanych od strony ulicy Boleść została odsłonięta wystawa 17 unikalnych zdjęć nadwiślańskiego krajobrazu widzianego oczami znanego podróżnika, Marka Kamińskiego.

Jest to pierwsza tego typu wystawa prezentowana na bulwarach wiślanych. Fotografie zrobione z perspektywy rzeki, ukażą wybrane ujęcia fauny i flory stołecznego odcinka rzeki w unikalnej, mrocznej odsłonie.

Warszawski odcinek Wisły, który mierzy około 31 km, charakteryzuje się specyficznym krajobrazem. Tylko w tym miejscu, koryto rzeki zostało naturalnie uformowane z licznych wysepek i starorzeczy. Ta część Wisły wyróżnia się także wyjątkowym środowiskiem naturalnym, a nadwiślańskie szuwary są domem dla wielu gatunków ptaków. Warszawski odcinek jest tym bardziej szczególny, że pełni ważną rolę na drodze migracji wielu z nich.

Fotografie wykonane przez Marka Kamińskiego za pomocą aparatów Cyber-shot HX90 i WX500 firmy Sony prezentują niewidoczną na co dzień perspektywę stolicy, widzianą z pozycji rzeki. Oba aparaty Sony zostały zaprojektowane właśnie z myślą o podróżowaniu. Poza zgrabną formą i lekkością, wyróżniają się dużym zoomem i bogatym zestawem technologii, które służą zapewnieniu znakomitego obrazu.

Dzięki obiektywowi ZEISS Vario-Sonnar T* z zoomem optycznym 30x oba modele mogą uchodzić za przykład najwyższych standardów optyki. Ich wyposażenie obejmuje przetwornik obrazu CMOS Exmor R™ o rozdzielczości 18,2 megapikselai procesor BIONZ X™. Ponadto HX90 i WX500 są wyposażone w 5-osiowy system stabilizacji obrazu, co pozwala uniknąć poruszenia obrazu nawet w czasie filmowania przy maksymalnym ustawieniu zoomu..

Możliwość fotografowania nowymi aparatami Sony było ciekawą przygodą. Wisła należy do pięknych i bardzo wymagających rzek. Podczas tego rejsu dodatkową trudnością były warunki atmosferyczne, które stopniowo ulegały pogorszeniu. To jednak bardzo ciekawie wpłynęło na końcowy efekt, który widać na fotografiach – powiedział Marek Kamiński.

Rzeka nie jest obca Markowi Kamińskiemu. Podróżnik już w 2010 roku postanowił samotnie zmierzyć się z Wisłą. Zimowa przeprawa trwała 15 dni, w ciągu których Marek Kamiński pokonał ponad 900 km.

Wystawę będą mogły obejrzeć wszystkie osoby, które do 13.11 odwiedzą bulwary wiślane. Wstęp jest bezpłatny.

Ekspozycja została zorganizowana w ramach współpracy firmy Sony i Fundacji Marka Kamińskiego.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!