Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spacer po terenach byłego getta warszawskiego

Spacer po terenach byłego getta warszawskiego
📅 Data: czwartek, 15 maja 2025

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Adres miejsca zbiórki zostanie przekazany zapisanym uczestnikom (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️


Spacer po terenach byłego getta warszawskiego
15 maja (czwartek), godz. 18:00

Adres miejsca zbiórki zostanie przekazany zapisanym uczestnikom
zapisy: ludzie@wck-wola.pl

Z okazji rocznicy zakończenia powstania w getcie warszawskim, Wolskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Mazowieckiej „Masław” zapraszają na spacer po terenach byłego getta.

W czasie spaceru po Mirowie postaramy się odnaleźć jak najwięcej pozostałości po żydowskiej Warszawie. Zaczniemy od powstającego Muzeum Getta, po czym ruszymy na północ, odnajdując pozostałości muru getta, a z drugiej strony okazałe kamienice żydowskich bankierów.

Na naszej trasie zobaczymy również ulicę Chłodną z kładką nad aryjskim przesmykiem oraz Nordwachę, z której hitlerowcy pilnowali przejścia oraz usłyszymy tragiczną historię Adama Czerniakowa - przewodniczącego gminy żydowskiej w czasie wojny.

Spacer zakończymy przy kościele św. Augustyna, który przetrwał zagładę tej części miasta w 1943 roku. Na trasie usłyszymy wiele ciekawostek związanych z tą częścią miasta i jej mieszkańcami.

Spacer poprowadzi varsavianista i przewodnik po Warszawie — Michał Szymański.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: spacer
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️