Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

VIII Dni Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita

📅 Data: sobota, 28 listopada 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Trojdena 4 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Polskie Towarzystwo Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita „J-elita” zaprasza na VIII Dni Edukacji. 28 listopada w Warszawie wszyscy zainteresowani będą mogli pozyskać lub zweryfikować wiedzę na temat nieswoistych zapaleń jelita (NZJ).

Dni Edukacji to ciągła, ogólnopolska kampania społeczna realizowana przez Polskie Towarzystwo Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita „J-elita”. W jej ramach organizowane są całodzienne wykłady, prowadzone przez lekarzy gastroenterologów oraz specjalistów z innych dziedzin. Spotkania skierowane są do osób zmagających się z nieswoistymi zapaleniami jelit, ich rodzin oraz całej społeczności. Hasło tegorocznych Dni Edukacji brzmi: Stop dyskryminacji młodych pacjentów w dostępie do leczenia biologicznego! Niech stan zdrowia decyduje, a nie wiek. Kluczową kwestią podejmowaną
w trakcie trwania tej odsłony kampanii jest dostępność leczenia biologicznego, ze względu na wskazania, a nie wiek.

Tradycyjnie dokładamy wszelkich starań, aby w jak największym stopniu zaspokoić edukacyjne oczekiwania chorych i ich bliskich. Towarzystwo „J-elita” odnotowuje rosnące zapotrzebowanie na organizację tego rodzaju szkoleń. Z roku na rok przybywa uczestników, a chorzy zgłaszają do Towarzystwa prośby o organizację kolejnych spotkań w innych regionach kraju. Na spotkania zapraszamy specjalistów najwyższej klasy, umożliwiając również bezpośredni kontakt pacjenta z lekarzem, możliwość zadawania pytań - zaprasza Agnieszka Gołębiewska, prezes Zarządu Głównego „J-elity”.
Na NZJ najczęściej zapadają osoby w pełni aktywności zawodowej, między 20 a 40 rokiem życia, które często muszą się liczyć także z powikłaniami ze strony innych narządów (np. stawów). Dlatego też tak ważne jest, aby chorzy mieli dostęp do skutecznego leczenia, umożliwiającego powrót do normalnego funkcjonowania. Szansą dla nich jest leczenie biologiczne, które ma duże znaczenie w zatrzymaniu postępów choroby, ustąpieniu objawów oraz zapobieganiu ich nawrotom. Jest ono skuteczne u wielu chorych opornych
na inne terapie. Wspomaga proces gojenia błony śluzowej i może stanowić bardzo ważną alternatywę dla operacji chirurgicznych. Jest także szansą na uniknięcie niebezpiecznych powikłań.

Czym są nieswoiste zapalne choroby jelit?

Nieswoiste Zapalenia Jelita (NZJ) to grupa przewlekłych, zapalnych i postępujących chorób autoimmunizacyjnych przewodu pokarmowego. Do najczęściej występujących zalicza się chorobę Leśniowskiego-Crohna oraz wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Wspólne dla obu schorzeń symptomy to m.in. biegunka, krwawienie z odbytu, skurcze i bóle brzucha, gorączka, anemia i zmęczenie. Jednym z najbardziej uciążliwych objawów są bardzo częste (do nawet 20 razy dziennie) i pilne potrzeby wypróżnienia.

Choroba Leśniowskiego-Crohna, na którą w Polsce cierpi ok. 10-15 tys. osób, występuje najczęściej w końcowym odcinku jelita cienkiego (jelito kręte) oraz w początkowym jelita grubego (okrężnica). Choroba może jednak zająć każdy odcinek układu pokarmowego. Natomiast wrzodziejące zapalenie jelita grubego, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje błonę śluzową wyściełającą okrężnicę i odbytnicę. Zmaga się z nim ok. 35-40 tys. chorych w naszym kraju.

Zapraszamy 28 listopada
Aula Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej
ul. Trojdena 4,
Start: godzina 11.00

Szczegółowe informacje na temat spotkań są na bieżąco publikowane
na stronie internetowej Towarzystwa: j-elita.org.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook (link poniżej).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę