Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pokaz filmów "Instrukcja Obsługi" i "Etykieta Zastępcza"

📅 Data: czwartek, 29 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stacja Mercedes, róg Al. 3 Maja i ul. Kruczkowskiego (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Zapraszamy na pokaz filmów "Instrukcja Obsługi" i "Etykieta Zastępcza" duetu artystycznego ZOR - Zmiana Organizacji Ruchu, w czwartek 29 sierpnia o 20:00.


"Instrukcja Obsługi"

15’32” HD, 2011
reż . Grzegorz Drozd
Zdjęcia: Grzegorz Drozd, Alicja Łukasiak

Film jest efektem pobytu dwójki artystów w Kaliningradzie – „najbrzydszym mieście na świecie”, jak informuje nas dobiegający z ekranu ciepły głos Tomasza Knapika. Produkcja przygotowana została na polsko-rosyjską wystawę „Enklawa” eksplorującą temat Królewca, miasta o niejednoznacznej tożsamości narodowej, wypartego na margines Europy. „Instrukcja obsługi” bardziej niż vademecum przypomina jednak zbiór absurdów kłębiących się w stolicy będącej zarazem prowincją. Co ciekawe ten „prowincjonalny” punkt widzenia daje odpowiedni dystans by lepiej zobaczyć co dzieje się w europejskim Centrum.


"Etykieta Zastępcza"

33’30“ HD, 2010
reż . Grzegorz Drozd

Film ma charakter surrealistycznego dokumentu. Artysta buduje narrację poświęconą smutnej rzeczywistość slumsów na ulicy Dudziarskiej używając do tego kwiecistego języka rodem z awangardowych manifestów. Ekstremalne zestawienie pompatycznych wypowiedzi z ujęciami popadających w ruinę bloków daje efekt pęknięcia i zagubienia, podkreślonego przez brak konkretnego czasu i miejsca akcji. Sposób w jaki Drozd przywołuję konkretny problem społeczny, sprawia że zaczynamy inaczej patrzeć na kwestie sztuki zaangażowanej i paradygmat artysty krytycznego.


ZOR - Zmiana Organizacji Ruchu to duet artystyczny działający od 10 lat. Alicja Łukasiak i Grzegorz Drozd powołując go do życia kierowali się ideą wprowadzania zmiany. Ich działania adresowane były do konkretnych miejsc, sytuacji, jak i problematyki. Ważnym elementem w twórczości był nacisk na proces oraz współpracę. Szczere i bezkompromisowe formy działania, często prowokacyjne, pobudzały refleksję i weryfikowały zastany porządek. Duet Łukasiak/Drozd tworząc ZOR otwierali się na nowe formy wyrazu, strategie działania i obszary funkcjonowania. Ich strategia artystyczna coraz wyraźniej opierała się na radykalnej krytyce zachodniego modelu społecznego, opartego na rynkowej dominacji oraz korporacyjnego modelu działania w przestrzeni sztuki. Stawiali otwarte pytania na temat modernistycznych wizji świata i ukazywali efekty ich materializacji oraz wpływ jaki wywarły na jednostkę. W 2010 roku symbolicznie "opuścili" kulturę zachodu kierując swą nomadyczną wędrówkę w stronę dalekiego południa Azji, poszukując ,,utraconego raju". Po dwóch latach wędrówki i pokonaniu ponad 100000 km powrócili do Polski, gdzie po raz kolejny, tym razem uzbrojeni w tajemną wiedzę nomadów, zamierzają wprowadzać kolejne radykalne zmiany.
link


Wstęp wolny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę