Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

XII Warszawskie Spotkanie Wigilijne

XII Warszawskie Spotkanie Wigilijne
📅 Data: niedziela, 13 grudnia 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Teatralny (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W niedzielę, 13 grudnia, w godz. 11.00 - 15.00, Prezydent Warszawy zaprasza mieszkańców stolicy na XII Warszawskie Spotkanie Wigilijne. Wspólne kolędowanie, degustacja tradycyjnych potraw, szopka bożonarodzeniowa i orszak Świętej Rodziny, to tylko część niedzielnych atrakcji na pl. Teatralnym.

W trakcie spotkania wigilijnego, warszawiakom życzenia złoży Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz (około godz. 12.00). Nie zabraknie również świętego Mikołaja, z którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i który przygotował dla najmłodszych słodkie niespodzianki.

Dzięki dwóm partnerskim organizacjom pozarządowym jeden z namiotów zamieni się w bajkową krainę świętego Mikołaja, gdzie w specjalnie zaprojektowanych pracowniach dzieci wspólnie z rodzicami tworzyć będą zabawki, ozdoby na choinkę oraz smakołyki świąteczne. Klimat tego miejsca podkreśli nastrojowa muzyka kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Tańcograjka.

Przedstawiciele Straży Miejskiej zorganizują warsztaty plastyczne, podczas których każdy będzie mógł wykonać ozdoby choinkowe. Bractwo Kawalerów Gutenberga stworzy z uczestnikami spotkania ogromny łańcuch życzeń, a studenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego będą służyć poradą prawną zainteresowanym uczestnikom imprezy.

W tym wyjątkowym dniu nie zabraknie specjalnej świątecznej oprawy muzyczno-artystycznej. Na scenie zobaczymy inscenizacje jasełek oraz obrazów w szopce betlejemskiej w wykonaniu Teatru Plastycznego Makata. Posłuchamy kolęd zaśpiewanych przez Warszawski Chór Międzyuczelniany, Chór Wychowanków hm. Władysława Skoraczewskiego i innych zaproszonych artystów.

Na uczestników XII Warszawskiego Spotkania Wigilijnego będzie czekał również wigilijny poczęstunek. Do degustacji przygotowano 12 tys. porcji świątecznych przysmaków, takich jak: bigos, pierogi z kapustą, barszcz czerwony, paszteciki i drożdżówki z makiem.


Pomoc dla osób z niepełnosprawościami
Teren imprezy będzie dostępny dla wszystkich gości - starszych i bardzo młodych, sprawnych i potrzebujących wsparcia. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich także będą mogły liczyć na pomoc.
Oba wejścia na teren imprezy tj. od ul. Wierzbowej oraz od ul. Senatorskiej, teren placu oraz przestrzeń w namiotach wyposażone będą w podjazdy.
Aby ułatwić poruszanie się osobom na wózkach w namiotach gastronomicznych zapewnione będą miejsce do spożywania potraw w pobliżu stanowisk ich wydawania.
Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły liczyć na wsparcie asystentów – przy wejściach na plac oraz na terenie imprezy będzie czekało 8 osób. Asystenci będą mieć imienne identyfikatory wraz ze zdjęciem.
Zapewniamy tłumacza języka migowego, który będzie obecny na scenie oraz
w namiocie, gdzie będą udzielane porady prawne. Dodatkowo obok sceny zostanie zainstalowany telebim, na którym wyświetlać się będą teksty kolęd i pastorałek. Ponadto konferansjer będzie prowadził zapowiedzi w sposób przybliżający osobom słabowidzącym lub niewidomym opis wydarzeń na scenie. Na terenie imprezy będą znajdować toalety dla osób z niepełnosprawnościami.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: impreza koncert spotkanie warsztaty inne dla dzieci
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️