Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
Zakończenie wakacji nad Wisłą – Festiwal Plaż na Rusałce pełen atrakcji i muzyki
Już w sobotę, 30 sierpnia, plaża Rusałka przy warszawskim ZOO zamieni się w centrum letniej zabawy, sportu, muzyki i działań ekologicznych. To trzecia odsłona Festiwalu Plaż – cyklu, który przez całe lato ożywia brzegi warszawskiego odcinka Wisły. Uczestnicy mogą liczyć na kilka godzin atrakcji: warsztaty, animacje, koncerty, grę terenową, zajęcia ultimate frisbee, mobilne planetarium i wspólne sprzątanie plaży. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Od 11.00 do 15.00 plaża Rusałka rozbrzmi dźwiękami bębnów i ukulele – dla uczestników zagrają Bożena Witek oraz Ramzi Attia. Oprócz koncertów zaplanowano różnorodne warsztaty: tworzenie papierowych zwierząt, szkicowanie na magnesach oraz malowanie doniczek i sadzenie ziół we współpracy z Orlen Termiką.
Jedną z głównych atrakcji będzie gra terenowa „Odkrywcy Dzielnicy Wisła”, która tym razem poprowadzi uczestników po zakamarkach lasu łęgowego w okolicy plaży Rusałka. Podczas trasy trzeba będzie rozwiązać zagadki, znaleźć punkty kontrolne i zmierzyć się z rebusami. To połączenie aktywności, edukacji i zabawy na świeżym powietrzu. Dla najmłodszych przygotowano sensoryczną zabawę „Nadwiślańska zgadywanka”, w której drewniane klocki pomogą odkrywać tajemnice nadwiślańskiej przyrody. Wyjątkową atrakcją będzie także mobilne planetarium „Niebo Dzielnicy Wisła”, gdzie w środku dnia uczestnicy przeniosą się w kosmiczną podróż i zobaczą gwiazdy nad Warszawą.
Festiwal to także okazja, aby zrobić coś dobrego dla natury. Wspólne sprzątanie plaży zakończy się rozdaniem plakatów autorstwa Oli Jasionowskiej przygotowanych specjalnie na tę edycję wydarzenia. Uczestnicy gry terenowej mogą liczyć na dodatkowe nagrody niespodzianki, a dla najbardziej zaangażowanych przygotowano krótkie rejsy widokowe po Wiśle.
Eko warsztaty / CUSTOMIZACJA CIUCHÓW
Nadaj ciuchom nowe życie. Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszy dla naszej planety, coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co robisz rzeczami, które już posiadają. Jednym z takich sposobów jest przerabianie ubrań. W ramach warsztatu uczestnicy nauczą się jak naprawiać przerabiać swoje ubrania. Dzięki drobnym dodatkom zmienią całkowicie oblicze swoich ubrań. Można zabrać swoje kurtki, spodnie dżinsowe i nie tylko. Razem z instruktorem pomalujemy, ozdobimy i nadamy nowe życie ubraniom. -18 stanowisk ( 2 stoły) + odpowiednimi akcesoriami (oczywiście możemy zwiększyć liczbę miejsc i instruktorów warsztatów) w 1 godzinę weźmie udział ok 25 osób / 2 instruktorów
Wisła latem, każdego dnia, żyje własnym rytmem, a widać to najlepiej na takich wydarzeniach jak Festiwal Plaż. Ludzie przychodzą tu z różnych powodów: jedni chcą posłuchać muzyki, inni spróbować kajaków, a są i tacy, którzy po prostu chcą usiąść na piasku i poczuć, jak miasto oddycha razem z rzeką. To wspólna przestrzeń spotkań, nauki, zabawy i troski o przyrodę. Doceniamy tę różnorodność. Nad Wisłą spotykają się ludzie w każdym wieku, z różnych części miasta, a nawet spoza Warszawy, a każdy z nich ma swoją własną „Wisłę”. I taka jest Dzielnica Wisła – dla wszystkich – mówi Jan Piotrowski, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. Wisły.
Po zabawie na plaży Rusałka wszyscy chętni mogą udać się do pobliskiego – oddalonego o 10-minutowy spacer – Pawilonu Edukacyjnego Kamień na Noc Nietoperzy To nie lada gratka dla wielbicieli przyrody.
Szczegóły >> link