Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

„WILLA FRANKÓWKA. OD NOWA” / WYDARZENIE W RAMACH EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA 2025

„WILLA FRANKÓWKA. OD NOWA” / WYDARZENIE W RAMACH EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA 2025
📅 Data: sobota, 13 września 2025

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: okolice Warszawy, Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka, Józefów, ul. Wyszyńskiego 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️


Ponownie włączamy się w obchody EDD 2025 i zapraszamy do zwiedzania zrewitalizowanego józefowskiego zabytku – Willi Frankówki. W programie są:

GODZ.10:00 WYCIECZKA ROWEROWA „MICHALIN – JÓZEFÓW”
Będziemy odkrywać historie związane z ciekawymi budynkami powstałymi w ostatnich 60 latach, które często są ciekawe, lecz niedoceniane i pomijane w powszechnej świadomości. Wycieczkę poprowadzi józefowianista Janusz Prządka. Dzieci do 12 roku życia biorą udział pod opieką opiekuna. Osoby pełnoletnie biorą udział w wycieczce na własną odpowiedzialność. Liczba miejsc jest ograniczona. Czas trwania: 4 godz.
Zapisy: do 11 września, a.parzych-bucka@mokjozefow.pl
Miejsce zbiórki: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

GODZ. 11:00 „JAK MŁODY MOŻE BYĆ ZABYTEK?”/WYKŁAD ANNY CYMER
Słysząc słowo „zabytek” mamy przed oczami wiekowe mury i stare budowle. Coraz częściej jednak zastanawiamy się nad tym, czy nie powinniśmy chronić także młodszych budynków? Skąd jednak wiadomo, które z nich warto uznać za zabytkowe? Jak oceniać wartość takich obiektów? Anna Cymer – historyczka architektury, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka książek „Architektura w Polsce 1945-1989” i „Długie lata 90. Architektura w Polsce czasów transformacji”.

GODZ. 12:00 „ARCHITEKTURA WIEŻOWCA – ZAGROŻENIEM CZY POSZUKIWANIEM”/WARSZTAT
Warsztaty inspirowane najwyższym budynkiem w Europie Środkowej – warszawskim wieżowcem Varso Tower. Rozpocznie je wyświetlona prezentacja wraz z prelekcją, następnie uczestnicy wykonają wspólnie makiety budynku wysokościowego z wykorzystaniem materiałów o różnej fakturze, kolorycie i wyglądzie. Spotkanie ma na celu uwrażliwienie młodego pokolenia na powiązania między przeszłością i obecnie tworzoną architekturą. Poprowadzenie: mgr inż. architekt Barbara Banasiuk.

Na wykład i warsztat wstęp jest wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy okolice Warszawy lub w kategoriach: spacer warsztaty wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę