Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa fotografii Wojciecha Tuszko "Debiut"

Wystawa fotografii Wojciecha Tuszko "Debiut"
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 28 stycznia 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📅 Data zakończenia: wtorek, 1 marca 2016

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Pracownia Duży Pokój, Warecka 4/6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Pracownia Duży Pokój oraz Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" zapraszają na wystawę fotograficzną Wojciecha Tuszko.

Wojciech Tuszko ma za sobą 94 lata życia, które w całości zostało podporządkowane fotografii.

Wojciech Tuszko, doktor chemii, członek honorowy ZPAF, jest fotochemikiem, współtworzył magazyn Fotografia, pracował w laboratoriach fotograficznych, w których opracowywał metody obróbki zachodnich materiałów światłoczułych w oparciu o środki dostępne w Polsce. Jest popularyzatorem fotografii, tłumaczem literatury fotograficznej, twórcą haseł w encyklopedii PWN dotyczących fotografii. Był jurorem w licznych konkursach fotograficznych oraz krytykiem.

Przez ponad 50 lat działalności fotograficznej stworzył archiwum liczące kilkadziesiąt tysięcy negatywów. Nie uczyniło go to fotografem w pełni – jak sam mówi „fotografował wyłącznie, żeby wiedzieć, o czym pisze”. Nie aspirował wyżej niż to. Nie zdecydował się nigdy na zorganizowanie własnej wystawy.

Kiedy w Związku Polskich Artystów Fotografików głosowano nad przyznaniem mu honorowego członkostwa, zastanawiał się, czy ktoś zawistny nie zapyta: „czy ktokolwiek widział fotografie Wojciecha Tuszki?”.

W prezentowanej wystawie nie chodzi o to, by potwierdzić słuszność przyznanego mu przed laty członkostwa. Chodzi o to, żeby Wojciech Tuszko stanął w nowej roli – roli debiutanta. W tym przypadku debiut jest paradoksalny – kończy długoletnią karierę, a nie ją rozpoczyna.

Dziś Feliks Tuszko, dwa pokolenia dalej, wziął na siebie odpowiedzialność kuratora, celem wydobycia tego, co najbardziej wartościowe — celem ukazania znaczeń, ukrytych w negatywach, jako obiektach artystycznych i dokumentalistycznych.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie 38 fotografii. Część z nich jest zdjęciami typowo reportażowymi. Inna część przedstawia życie prywatne Wojciecha Tuszko. Niektóre ze zdjęć zostały wykonane z rzeczywistym zamiarem artystycznym. Pojedyncze z nich powstały przy okazji testów materiałów światłoczułych.

Wernisaż odbędzie się 28.01.2015 o godz. 19 w Pracowni Duży Pokój (ul. Warecka 4/6, wejście od ul. Kubusia Puchatka),

Wystawa potrwa do 1.03.2016.


Projekt realizowany w ramach Laboratorium Pomysłów Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę“ pod opieką merytoryczną Joanny Kubickiej. Laboratorium Pomysłów realizowane jest dzięki indywidualnym darczyńcom, którzy przekazali na ten cel 1% swojego podatku, oraz dzięki wsparciu finansowemu BMWi, mecenasa projektu "Miasto i Ogród".

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧