Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

WATCH DOCS na spacerze: "Czeczenia. Wojna bez śladu"

WATCH DOCS na spacerze: "Czeczenia. Wojna bez śladu"
📅 Data: niedziela, 7 lutego 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, KINO LAB CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


7 lutego, w ramach cyklu filmowego WATCH DOCS na spacerze, zapraszamy do KINO LAB w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski na pokaz kolejnego dokumentu z programu 15. WD - "Czeczenia. Wojna bez śladu" w reżyserii Manon Loizeau. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina.

Czeczenia. Wojna bez śladu / Tchétchénie, une guerre sans traces
86 min, Francja 2015
reżyseria: Manon Loizeau

Festiwale:
MFF WATCH DOCS 2015
FIFDH Geneva 2015
One World Prague 2015

Odkrywając przerażającą rzeczywistość terroru i strachu za lśniącą fasadą odbudowanego Groznego, Manon Loizeau nie pozwala nam zapomnieć o wciąż trwającym dramacie Czeczenii. Z jednej strony uważnie obserwuje to, co rzuca się w oczy – rozbudowane rytuały ku czci Ramzana Kadyrowa, w czysto stalinowskim stylu kultu jednostki. Z drugiej – dzięki starannej dokumentacji zaświadcza o skali terroru wymuszanych zaginięć. Oficjalne masowe uroczystości, gloryfikujące nie tylko Kadyrowa, ale i Putina, przywodzą na myśl orwellowskie Ministerstwo Prawdy, w swoich wysiłkach stworzenia nowej tożsamości narodowej, w której nie byłoby śladu po dwóch krwawych wojnach. Tylko parę odważnych kobiet – krewnych wojennych ofiar – nadal poszukuje ich grobów. Ludzie boją się mówić i jedynie rosyjska pozarządowa organizacja Komitet Przeciw Torturom waży się rozmawiać z rodzinami szukającymi zaginionych. Nieustannie przeciwstawiając obrazy błyszczących wieżowców i kolorowych parad szeptanej jedynie prawdzie o opresji, Loizeau tworzy przejmujący portret narodu w stanie wielkiego zagrożenia.
[mn]


WSTĘP WOLNY. Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie kina.
Uwaga! Po godzinie rozpoczęcia seansu posiadanie wcześniej odebranego bezpłatnego biletu nie gwarantuje wejścia na salę. Prosimy o pojawienie się z kilkunastominutowym wyprzedzeniem.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱