Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spotkanie z Markiem Rabijem, autorem książki "ŻYCIE NA MIARĘ. Odzieżowe niewolnictwo"

Spotkanie z Markiem Rabijem, autorem książki "ŻYCIE NA MIARĘ. Odzieżowe niewolnictwo"
📅 Data: wtorek, 08 marca 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Moda na Czytanie, Bracka 25 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wydawnictwo W.A.B. ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z Markiem Rabijem, autorem książki „Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo”.

Rozmowę z autorem poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

Serdecznie zapraszamy!

Dobra prezencja bywa kluczem do sukcesu, a metka na ubraniu ma znaczenie. Czasem to kwestia życia lub śmierci. Dla niektórych – dosłownie.

W 2013 roku zawalenie się budynku Rana Plaza, w którym mieściły się fabryki szyjące ubrania dla zachodnich firm, zwróciło oczy całego świata na przemysł odzieżowy w Bangladeszu. Wielu z nas po raz pierwszy usłyszało o halach niespełniających żadnych wymogów bezpieczeństwa i przemęczonych pracownikach, którym na każdym kroku grozi utrata zdrowia, a nawet życia. Zachodnie organizacje pozarządowe nie kryły oburzenia z powodu głodowych pensji szwaczek, szefowie koncernów tłumaczyli się, że nie wiedzieli, w jakich warunkach produkuje się im ubrania.
Marek Rabij pojechał do Bangladeszu kilkanaście dni po zawaleniu się Rana Plaza. Rok później – o ucichnięciu szumu medialnego wokół tragedii – powrócił do Dhaki, aby lepiej poznać życie pracowników tutejszej branży odzieżowej. Rozmawiał ze szwaczkami, próbował spotkać się z dyrektorami fabryk, poznał życie codzienne mieszkańców slumsów i przemytnicze szlaki, którymi wędrują podróbki lub resztki kolekcji znanych firm. Notując swoje spostrzeżenia, bezlitośnie uświadamia nam, klientom sieciówek, za co właściwie płacimy, kto na tym traci, a kto zyskuje.

"Liberalny kapitalizm miał poprawić los biednych społeczeństw Południa. Tymczasem w wielu miejscach na mapie świata jego obietnica okazała się iluzją. Wyzysk pracowników fabryk odzieżowych w Bangladeszu i ubóstwo, w jakim żyją, przypominają obrazy znane z powieści Dickensa i Zoli o losie dziewiętnastowiecznej biedoty. Jeśli nie wierzycie, koniecznie przeczytajcie tę książkę."
Artur Domosławski

"Marek Rabij stworzył przenikliwy i przejmujący obraz piekła na ziemi. Po lekturze każdy zastanowi się, kto uszył jego tanią koszulkę i jak wysoką cenę za to zapłacił . Ten znakomity literacko reportaż otwiera oczy. Szeroko.
Maria Huma, Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie"

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę