Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pokaz filmu "Architektura i dyplomacja"

📅 Data: piątek, 15 listopada 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Historyczne m. st. Warszawy, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


WWB5. Architektura i dyplomacja
reż. Jord den Hollander

W 1991 roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Holandii podjęło decyzję o promowaniu narodowej architektury zagranicą. Od tego momentu na całym świecie powstało wiele nowych budynków ambasad zaprojektowanych przez najbardziej uznanych niderlandzkich architektów.

Budynki te nie tylko odznaczały się ciekawymi nawiązaniami do tradycyjnej architektury holenderskiej, ale także reprezentowały nowoczesne podejście kraju w dyplomacji. Międzynarodowi krytycy poświęcili wiele entuzjastycznych recenzji opisując nową misję architektury, a wiele projketów nowych ambasad zostało nagrodzonych. Po dwudziestu latach rząd wstrzymał projekt z przyczyn ekonomicznych i politycznych. 8 kwietnia 2011 roku Minister Spraw Zagranicznych powiedział: Odsuniemy się jak najdalej od tradycyjnego wizerunku ambasad jako budynków z flagą i personelem mówiącym w obcym języku.

„Architektura i dyplomacja” przedstawia historię czterech najciekawszych ambasad – w Paramaribo (Surinam), czyli pierwszej placówce zrealizowanej w ramach projektu w bardzo trudnych politycznie okolicznościach (Surinam jest byłą kolonią holenderską); w Berlinie – która czterokrotnie przekroczyła przeznaczony pierwotnie budżet i stała się jedną z największych atrakcji turystycznych miasta; w Maputo (Mozambik) zbudowanej w kraju, w którym dopiero skończyła się wojna domowa i Addis Abebie (Etiopia), która silnie odwołuje się do tradycyjnych etiopskich kościołów skalnych.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 newsletter 👋 przybij piątkę