Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Widowisko historyczne "Konstytucja dla Europy 1831"

Widowisko historyczne "Konstytucja dla Europy 1831"
📅 Data: sobota, 09 lipca 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:45

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Agrykola (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W dniu 9 lipca o godzinie 20.45 zapraszamy na Agrykolę w Warszawie (u stóp Zamku Ujazdowskiego) gdzie artyści scen polskich, zrzeszeni w Kole Młodych ZASP przypomną artykuły zapomnianej konstytucji, a ich starsi koledzy zaprezentują inscenizację opartą na wątkach powstania listopadowego.

WSTĘP WOLNY

Wierny swoim tradycjom obywatelskim Związek Artystów Scen Polskich, który dobiega setnej rocznicy swojego powstania, pragnąc włączyć się w aktualną w Europie dyskusję na temat wspólnoty państw zrzeszonych w Unii Europejskiej, zaprasza widowisko historyczne ,,Konstytucja dla Europy 1831”.

Pragniemy przypomnieć opinii publicznej, że marzenia o wspólnej Europie były artykułowane w Polsce od wieków. Polscy ojcowie Europy mają wkład historyczny w budowę aktualnego projektu, który powstał na oczach naszego pokolenia i w tych dniach przeżywa chwilę próby. Naszym zdaniem warto dziś zwrócić szczególną uwagę, myśląc o kształcie Europy, na inspiracje zawarte w projekcie Wojciecha Jastrzębowskiego pt. ,,Konstytucja dla Europy jako ustawa mająca zapobiec wojnom”. W atmosferze grozy i niepokoju, walk toczonych w powstaniu listopadowym, a szczególnie na polu bitwy o Olszynkę Grochowską powstał pacyfistyczny projekt, który przypomina fundamentalny motyw łączenia państw europejskich tj. pokój między narodami. Wiele z pomysłów Wojciecha Jastrzębowskiego zrealizowało się w obecnym kształcie Unii Europejskiej.

Olgierd Łukaszewicz
Prezes ZASP

Organizator: Narodowe Centrum Kultury
Partnerzy: Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych, Archiwa Główne Akt Dawnych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Idea, scenariusz i reżyseria: Olgierd Łukaszewicz
Współpraca reżyserska: Andrzej Pawłowski
Oprawa plastyczna: Jerzy Kalina
Muzyka: Janusz Grzywacz
Kostiumy: Elżbieta Radke
Ruch sceniczny: Barbara Sier – Janik i Wacław Gaworczyk
Konsultacja dramaturgiczna: Tomasz Miłkowski
Soliści: Krzysztof Gosztyła, Marek Bałata, Natalia Sikora, Dorota Osińska, Jakub Wocial oraz między innymi: Jarosław Gajewski, Stanisław Biczysko, Olgierd Łukaszewicz, Marcin Kwaśny, Rafał Zawierucha, 4 Pułk Kawalerii.
Widowisko organizowane jest z inicjatywy Związku Artystów Scen Polskich.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: teatr inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę