Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak wchodzimy w relacje i dlaczego tak trudno to zmienić

Jak wchodzimy w relacje i dlaczego tak trudno to zmienić
📅 Data: poniedziałek, 05 grudnia 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Uniwersytet SWPS, ul. Chodakowska 19/31 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Jak tworzy się więź? Czy przywiązanie jest cechą osobowości? Czy ukształtowany w dzieciństwie sposób wchodzenia w relacje może ulec zmianie? Kiedy i dlaczego warto rozważyć podjęcie psychoterapii? W jaki sposób dbać o namiętność w długotrwałej relacji? Czy niepowiązane z seksualnością problemy zdrowotne mogą wpłynąć na intymną aktywność?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas grudniowej Strefy Psyche na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. O tym jak wchodzimy w relacje i dlaczego tak trudno je zmienić opowiedzą podczas wykładu 5 grudnia Izabela Jąderek i Marta Dora. Po wykładzie zapraszamy na dwa równoległe warsztaty: „Seks wystarczająco dobry w długotrwałym związku”, który poprowadzi Izabela Jąderek oraz „Posłuchaj siebie. Seksualność, a sygnały płynące z ciała”, który poprowadzi Marta Dora.

Wstęp wolny po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie wydarzenia - link poniżej.

Kochać można z nadmiaru albo z niedoboru. O tym, jak wchodzimy w relacje i dlaczego tak trudno to zmienić - wykład.
Więź jest rodzajem relacji pomiędzy bliskimi osobami. W dzieciństwie przywiązujemy się do jednej/dwóch osób sprawujących nad nami opiekę - najczęściej rodziców - by w dorosłości kilkukrotnie powiększyć tę liczbę. Styl wczesnych więzi przywiązaniowych wpływa na nasze funkcjonowanie społeczne i emocjonalne w dorosłości, będąc swoistą matrycą, wzorcem komunikowania się m.in. z partnerami/partnerkami romantycznymi. Od niego zależy to, czy w chwilach nawet krótkiej rozłąki tracimy grunt pod nogami z niepokoju o relację, czy wręcz przeciwnie, spokojnie oczekujemy ponownego spotkania.

O prelegentkach:

Izabela Jąderek – psycholog, seksuolog. Edukatorka seksualna, polsko-angielski trener umiejętności psychospołecznych (National Open College w Wielkiej Brytanii), wykładowca akademicki. Na co dzień zajmuje się poradnictwem psychologicznym i seksuologicznym, współpracuje z organizacjami pozarządowymi (Fundacja Promocji Zdrowia Seksualnego, Fundacja Trans-Fuzja, Stowarzyszenie Akceptacja), działając na rzecz upowszechniania wiedzy z zakresu zdrowia seksualnego i psychicznego, wiedzy o znaczeniu seksualności i wspierania osób narażonych na wykluczenia społeczne. Autorka wielu artykułów i publikacji o istocie seksualności oraz książki „Seksolatki. Jak rozmawiać z młodzieżą o seksie”.

Marta Dora – psycholog, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje w Poradni Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz w Pracowni Seksuologii UJ CM. Doktorantka Instytutu Psychologii UJ, ma otwarty przewód certyfikacyjny seksuologa klinicznego przy Polskim Towarzystwie Seksuologicznym. Uczestniczy w całościowym szkoleniu psychoterapeutycznym przygotowującym do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jest certyfikowanym przez Krajowe Centrum ds. AIDS doradcą poradnictwa okołotestowego w zakresie HIV, edukatorem seksualnym i wykładowcą akademickim.

Termin i miejsce:
5 grudnia, godz. 17.00-18.30
Uniwersytet SWPS w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31
Zapraszamy! :)

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧