Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Piotr Matywiecki cykl bukbuk

Piotr Matywiecki cykl bukbuk
📅 Data: wtorek, 06 grudnia 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stacja Muranów, ul. Gen. Andersa 13 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


„Realizm grozy przesłaniał każdą budzącą się wizję architektoniczną i każdą myśl techniczną, które by mogły opanować ten teren i na nowo przywrócić go do życia” – to wypowiedź architekta Bohdana Lacherta, twórcy projektu Muranowa Południowego, osiedla-pomnika getta. Znajdujemy ją w „Kamieniu granicznym” – książce eseistycznej Piotra Matywieckiego, stanowiącej filozoficzną refleksję nad Zagładą. Wielu krytyków uważa ją za najwybitniejsze osiągnięcie w literackim dorobku Piotra Matywieckiego, tegorocznego laureata warszawskiej Nagrody Literackiej w kategorii Poezja za tom wierszy „Którędy na zawsze”. Z Autorem, warszawiakiem od urodzenia związanym ze stolicą, 6 grudnia w Stacji Muranów porozmawia Justyna Sobolewska. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Bukbuk Warszawa, poświęconemu nominowanym i laureatom tegorocznej nagrody, przyznawanej w pięciu kategoriach: proza, poezja, literatura dla dzieci i młodzieży; oraz nagroda dla pozycji varsavianistycznych – edycja warszawska . Szczególnym wyróżnieniem jest tytuł – warszawski twórca, przeznaczony dla wybitnych pisarzy, w szczególny sposób związanych z Warszawą.

Nagroda Literacka m. st. Warszawy to prestiżowe wyróżnienie, którego historia sięga czasów przedwojennych. W obecnej formie przyznawana jest od 2008 roku, odkąd Rada Miasta Stołecznego Warszawy reaktywowała nagrodę specjalną uchwałą. Konkurs jest kontynuacją tradycji nagrody o tej samej nazwie, przyznawanej w latach 1926-38, a przerwanej przez wybuch II wojny światowej. Pierwszym jej laureatem był najstarszy syn Adama Mickiewicza - Władysław, ostatnim zaś przed wojną - Leopold Staff. Nagrodą wyróżniono także m.in. Wacława Berenta (1929), Tadeusza Boya-Żeleńskiego (1933), Polę Gojawiczyńską (1935), oraz Marię Kuncewiczową (1937).

Projekt Bukbuk Warszawa jest współfinansowany ze środków Urzędu m. st. Warszawy. Bukbuk Warszawa to 9 spotkań z twórcami nominowanymi do Nagrody, które odbywać się będą od kwietnia do listopada 2016 roku.

Sponsorem Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów jest Metro Warszawskie. Lokal na kulturę przy ul. Andersa 13 jest wynajmowany na preferencyjnych warunkach dzięki wsparciu Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę