Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert arii i pieśni

Koncert arii i pieśni
📅 Data: niedziela, 12 marca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Włochy, Okęcka Sala Widowiskowa Domu Kultury "Włochy", ul. 1 Sierpnia 36a (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na koncert Arii i Pieśni w wykonaniu solistów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Monika Przygoda - sopran
Zofia Benedykcińska – sopran
Karolina Tańska - fortepian

W programie arie i pieśni: J. Brahms, J. Haydn, P. Perkowski, W. A. Mozart, G. Puccini.

Monika Przygoda - sopran, absolwentka filologii angielskiej LSW oraz śpiewu solowego na wydziale wokalno - aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Mikołaja Moroza. Obecnie kontynuuje studia wokalne II st. na UMFC, w klasie ad. dr Eugenii Rozlach. Ukończyła Międzynarodowy Mistrzowski Kurs Wokalny prowadzony przez prof. Jagnę Sokorską - Kwika (Grecja, Peloponez 2009r. oraz 2016r.) oraz Warszawski Międzynarodowy Kurs Mistrzowski im. Macieja Paderewskiego w kl. prof. Ewy Iżykowskiej - Lipińskiej (Warszawa, 2014r.). Aktywnie koncertuje w Polsce i za granicą. Śpiewała min. w Rzymie, w Bazylice św. Piotra w Watykanie, Paryżu, Grecji i w Niemczech.

Zofia Benedykcińska - sopran, absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz studentka V roku wydziału wokalno - aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu ad. dr Eugenii Rozlach. Uczestniczka kursów wokalnych prowadzonych przez Kałudiego Kałudowa oraz Jolantę Janucik. Aktywnie koncertuje w Polsce i za granicą. Śpiewała w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i na Węgrzech.

Karolina Tańska, pianistka - ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (2014) w klasie fortepianu prof. Edwarda Wolanina i as. Radosława Sobczaka oraz kameralistyki prof. Katarzyny Jankowskiej. W ramach programu Erasmus studiowała także w Musikhochschule w Lubece w klasie prof. Konstanze Eickhorst (2013). Jest absolwentką Podyplomowego Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina; kształciła się ponadto w Institut Européen Médecine des Arts w Paryżu w kierunku przygotowania fizycznego muzyków do praktyki instrumentalnej.Swoje umiejętności doskonaliła podczas kursów mistrzowskich prowadzonych przez: J. Rouviera, K. Bogino, A. Nosé, B. Goetzke, K. Popową-Zydroń, W. Świtałę i wielu innych.W 2016r. otrzymała tytuł finalisty XIX Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. K. Bacewicza w Łodzi (w duecie ze śpiewaczką Olgą Siemieńczuk). Jest laureatką konkursów muzycznych o zasięgu międzynarodowym (III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Chopin Roma" w Rzymie) i ogólnopolskim, a także finalistką Olimpiady Artystycznej. Otrzymała dwukrotnie Stypendium Rektora UMFC, a także Prezydenta Miasta Gdańsk. Występowała na licznych festiwalach (m.in. Aurora Chamber Music Festival w Szwecji), a także w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie oraz Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. W bieżącym roku akademickim pracuje na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Włochy lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę