Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Od obrazowania analogowego do przełomu cyfrowego

Od obrazowania analogowego do przełomu cyfrowego
📅 Data: środa, 10 maja 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wykład Tomasza Ferenca z cyklu „Sztuka i filozofia”
wstęp wolny
sala multimedialne (wejśćie od ul. Burschego)

Przedmiotem wykładu będą wiodące „stare” i „nowe” dyskursy o fotografii. Cezura, która je do pewnego stopnia umownie rozgranicza, to koniec lat 80. i początek lat 90. XX wieku, czyli okres popularyzacji fotografii cyfrowej oraz coraz szybsze upowszechnianie się telefonii komórkowej i Internetu. Obok zmian technologicznych, kulturowych i społecznych, do rozwoju dyskursów o fotografii przyczynił się także wzmożony teoretyczny namysł nad medium fotograficznym. Trzeba przy tym zaznaczyć, że w wielu przypadkach „stare” i „nowe” dyskursy nie stoją wobec siebie w opozycji, a stanowią raczej kontinuum, w którym następuje stopniowa zmiana. W trakcie wykładu zostaną poruszone takie zagadnienia jak historia, estetyka oraz ontologia fotografii („stare” dyskursy) oraz demokratyzacja, globalizacja i dematerializacja („nowe” dyskursy).

Tomasz Ferenc — pracuje w Katedrze Socjologii Sztuki i Edukacji UŁ, wykłada w łódzkiej PWSFTviT. Jego zainteresowania koncentrują się na społecznych światach sztuki, szeroko rozumianych badaniach kultury wizualnej oraz na problematyce emigracyjnej. Autor książek: Fotografia. Dyletanci, amatorzy i artyści (2004), Artysta jako Obcy. Socjologiczne studium polskich artystów na emigracji (2012), Dennis. Biographical story of an American (2014). Sporadycznie działa jako kurator wystaw i uczestnik projektów fotograficznych.

Sztuka i filozofia to cykl wykładów i seminariów organizowanych we współpracy z Instytutem Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzenie: dr Monika Murawska, dr Mateusz Salwa, dr Piotr Schollenberger

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧