Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Ludzie, doświadczenia, miejsca - spotkanie z Anną Konik

Ludzie, doświadczenia, miejsca - spotkanie z Anną Konik

reklama
data Data: 12 maja 2017, piątek

godzina Godzina rozpoczęcia: 18:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Goethe-Institut Warschau, ul. Chmielna 13 A (pokaż na mapie)
Opti Taxi
ANNA KONIK. SPOTKANIA Z HISTORIĄ: LUDZIE, DOŚWIADCZENIA, MIEJSCA
Rozmowa
12 maja (piątek), g. 18:00
Biblioteka Goethe-Institut, ul. Chmielna 13a
Wstęp wolny

Goethe-Institut zaprasza na spotkanie z Anną Konik, artystką nomadyczną, będącą nieustannie w podróży. Autorka przedstawi fragmenty swoich prac wideo i opowie o perspektywach artystyczno-badawczych swojej twórczości. Spotkanie poprowadzi dr Katarzyna Bojarska, badaczka literatury, krytyczka i tłumaczka.

Anna Konik mieszka i pracuje w Berlinie, Warszawie i Dobrodzieniu. Tworzy instalacje wideo, obiekty, uprawia sztukę wideo, fotografię, rysunek. Studiowała na Wydziale Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach prof. Grzegorza Kowalskiego i Krzysztofa M. Bednarskiego. Jest laureatką wielu nagród i wielu stypendiów artystycznych i naukowych. W roku 2009 była nominowana do nagrody Deutsche Banku „Spojrzenia” oraz do Paszportów Polityki. Wykładała w Instytucie Sztuki i Historii Obrazu na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie, w International Summer Academy w Salzburgu i na wydziale Literatury i Lingwistyki Uniwersytetu w Bielefeld. Swoją twórczość traktuje jako krytyczny i empatyczny wgląd w rzeczywistość, historię i doświadczenie. Skupia się na odmienności, traumie, relacyjności.

dr Katarzyna Bojarska - badaczka kultury, krytyczka, tłumaczka. Zajmuje się porównawczą analizą współczesnej literatury, sztuki i teorii w kontekście reprezentacji i krytycznej recepcji przeszłości.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „Szczęśliwej podroży“, który przedstawia szerokie spektrum zagadnień związanych z podróżą i prezentuje wydarzenia z dziedziny literatury, filmu, muzyki, fotografii, edukacji i języków obcych.
Idziesz na to wydarzenie? Napisz swoją relację na się bywa...
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
sprawdź naszego bloga! ;-)