Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Cruise Capsule Collection / Tobias Kaspar - performans, pokaz mody i wymianka ubrań

Cruise Capsule Collection / Tobias Kaspar - performans, pokaz mody i wymianka ubrań

reklama
data Data: 12 maja 2017, piątek

godzina Godzina rozpoczęcia: 21:30

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, MUZEUM nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie 22 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
W ramach wystawy „Syrena herbem twym zwodnicza” szwajcarski artysta Tobias Kaspar prezentuje performans zatytułowany „Cruise Capsule Collection”, w którym nawiąże do hybrydycznych form ubioru, mody kurortowej i sposobów budowania tożsamości za pomocą stroju.

Tytułowa kolekcja kapsułowa powstawła w oparciu o ubrania przekazane artyście przez publiczność i pracowników Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Artysta zrekonfigurował dawne ubrania w nowe stylizacje i hybrydy oraz zaprosił nastolatki ze szkoły baletowej do zaprezentowania kolekcji na pokazie mody, który odbędzie się pośród pracy wystawy "Syrena herbem twym zwodnicza". Po pokazie zapraszamy na wymiankę ubrań i afterparty w kawiarni Muzeum nad Wisłą. Zagra Allon Kaye, muzyk związany z wytwórnią Entr'acte.

Biogram:

Tobias Kaspar (ur. 1984 w Szwajcarii) mieszka i pracuje w Rydze. Powracającymi motywami w jego twórczości są wygląd, tkanina i ubiór postrzegane jako symbole budowania tożsamości i statusu. Kaspar poddaje analizie zarówno aspiracje społeczne klasy średniej, jak i własny wizerunek i kapitał symboliczny artysty. Stawia pytania o wzorce zachowań we współczesnym społeczeństwie i o to, na jakich warunkach jesteśmy w stanie osiągnąć niezależność od tych czynników. Od 2012 roku artysta produkuje własną linię dżinsów Tobias Kaspar Jeans. Jest jednym ze współwydawców „PROVENCE” – magazynu poświęconego przyjemności i rozrywce. W zeszłym roku zainscenizował 24-godzinną wystawę zatytułowaną „The Street” wewnątrz słynnego studia filmowego The Cinecitta Studio w w Rzymie. Jego prace to często rozbudowane cykle oparte o dwuznaczne nazwy, np. „Lumpy Blue Sweater/Luźny Niebieski Sweter” (2010), „Bodies in the Backdrop/Ciała w tle” (2012), „The Bling Ring” (2013), „Friends, Lovers & Financiers/ Przyjaciele, Kochankowie, Finansiści” (2014) and „Two Cities - Two Lives/Dwa miasta - dwa życia” (2015), „The Street/Ulica” (2016).

Tobias Kaspar prezentował swoje projekty w instytucjach takich jak: Wattis Institute for Contemporary Art, San Francisco (2015), Solo Shows, São Paulo (2015), CAFAM Biennale, Beijing (2014), Kunsthalle Wien (2014), Kunsthalle St. Gallen (2014), Midway Contemporary Art, Minneapolis (2013), Artists Space, New York (2013), Palais de Tokyo, Paris (2012), Kunsthalle Zürich (2011), Kunsthalle Basel (2011), Museum Hamburger Bahnhof, Berlin (2011), Kunsthaus Bregenz (2011), Künstlerhaus Stuttgart (2010).

Współpraca: Natalia Sielewicz (kuratorka i producentka), Christine Rösch (stylizacja i reżyseria pokazu), Andrzej Sobolewski (stylizacja), Magda Wunsche (fotografia), Allon Kaye (muzyka)
Idziesz na to wydarzenie? Napisz swoją relację na się bywa...
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
sprawdź naszego bloga! ;-)