Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pokaz filmu "Awaria"

Pokaz filmu "Awaria"
📅 Data: sobota, 13 maja 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Goethe-Institut Warschau, ul. Chmielna 13 A (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


AWARIA
Wieczór filmowy

13 maja (sobota), g. 18:00
Biblioteka Goethe-Institut, ul. Chmielna 13a
Wstęp wolny

Goethe-Institut zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego "Awaria" (reż. P. Scheffner / Niemcy / 2016 / 93 min) poświęconego tematyce uchodźstwa. 14 września 2012 r. o godz. 14:56 statek wycieczkowy „Adventure of the Seas“ zgłasza hiszpańskiej służbie ratownictwa morskiego zlokalizowanie uszkodzonej łodzi z trzynastoma osobami na pokładzie. Krótki film o tym wydarzeniu umieszczony w serwisie YouTube stał się inspiracją dla pełnometrażowego dokumentu, w którym jak w lustrze odbijają się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość uchodźców na Morzu Śródziemnym.

Wprowadzenie do filmu wygłosi Aleksander Kmak - kulturoznawca i historyk sztuki, doktorant w Zakładzie Filmu i Kultury Wizualnej IKP UW. Zajmuje się teorią i historią filmu jako elementami namysłu nad obrazem i związanymi z nim praktykami, a zwłaszcza przypadkiem obrazu pornograficznego jako granicznym modelem reprezentacji. Regularnie współpracuje jako recenzent z Magazyn Szum, publikował także na portalu Obieg.

Pokaz filmu odbywa się w ramach cyklu „Szczęśliwej podroży“, który przedstawia szerokie spektrum zagadnień związanych z podróżą i prezentuje wydarzenia z dziedziny literatury, filmu, muzyki, fotografii, edukacji i języków obcych.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️