Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert Barbary Dziekan i Krzysztofa Majchrzaka

Koncert Barbary Dziekan i Krzysztofa Majchrzaka

reklama
📅 Data: niedziela, 18 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Włochy, Okęcka Sala Widowiskowa Domu Kultury "Włochy", ul. 1 Sierpnia 36a (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
"Ot, awangarda..."

Zapraszamy na absolutnie wyjątkowe wydarzenie!

Spektakl muzyczny "Niewidzialna strona" w wykonaniu wybitnych artystów BARBARY DZIEKAN (głos) i KRZYSZTOFA MAJCHRZAKA (muzyka)

Teksty poetyckie: Miron Białoszewski, Tadeusz Peiper, Zbigniew Bieńkowski i inni...


PROFESOR BARBRA DZIEKAN-VAJDA - aktorka, reżyser, profesor zwyczajny.

Od debiutu w teatrze Nowym w Łodzi, gdzie jeszcze jako studentka zagrała w „Kubusiu Fataliście” Diderota, w reżyserii Kazimierza Dejmka, stworzyła wiele wybitnych kreacji m.in. w „ Weselu Figara”, „Tartuffie”, „Vatzlavie” w reż. Kazimierza Dejmka (Teatr Nowy w Łodzi), „Leśmianie” i „Moniuszce” w reż. Adama Hanuszkiewicza (Teatr Narodowy), „Krakowiakach i Goralach” w reż. Olgi Lipińskiej (Teatr Komedia), „Balkonie” w reż. A. Pawłowskiego, „Cydzie” w reż. A. Hanuszkiewicza (Teatr Ateneum), „Olśnieniu” w reż. J. Wiśniewskiego, a także w spektaklach muzycznych Zygmunta Hubnera i Jerzego Gruzy oraz spektaklach telewizyjnych Wojciecha Wiszniewskiego, Agnieszki Holland, Laco Adamika, Tadeusza Junaka, Barbary Borys – Damięckiej i Barbary Sałackiej. Grała w filmach Krzysztofa Kieślowskiego, Stanisława Różewicza, Radosława Piwowarskiego, Lecha Majewskiego, Roberta Glińskiego, Andrzeja Barańskiego, Kingi Dębskiej, Sławomira Kryńskiego, Jacka Bromskiego i Janusza Kondratiuka.

Wyreżyserowała i zagrała kolejno spektakle muzyczne (monodramy). Trzy z nich miały premierę w czasie festiwalu teatralnego w Edynburgu i grane były w języku angielskim: „Theatre is a Woman” (Edynburg 1993), “ Be careful…” (Edynburg 1994), “Letter to a daughter” (Edynburg 1996)

Swoje muzyczne spektakle i recitale zagrała na międzynarodowych scenach: Londyn, Paryż, Rzym, Budapeszt, Bratysława, Tampere, Tirana, Tel Awiw, Tirana, Kijów, Lwów, Kair i Edynburg.

Spektakle wyreżyserowane i zagrane przez Barbarę Dziekan (daty i miejsca premier): „House Music” (Kalisz 1990), „Teatr jest kobietą” (Wrocław 1993), „Anioły” (Poznań 1997), „Trzeba zarabiać” (Wrocław 1998), „Ulica japońskiej wiśni” ( Zielona Góra 1998), „ Pastorałki” (Rzym 1999), „Wierszydła i pieśni” (Warszawa 2005), „Miron Białoszewski i improwizacje” (Warszawa 2007), „Moniuszkowo” (Warszawa 2008), „ Co tam łzy…” (Warszawa 2012), „Bardzo uważaj na…” (Warszawa 2017).

Nagrała piosenki dla polskiego radia, które znalazły się na płytach: „ Pięć oceanów”, „ Nie żałuję”, „Ostatnie bolero”, „sopocki nokturn”, „ Wolność znaczy freedom”, „Agnieszka Osiecka – kobiety mojego życia”.

W roku 2006 założyła „ Studio wokalno – aktorskie Barbary Dziekan” przy Domu Kultury Włochy w Warszawie. Praca z młodzieżą zaowocowała wyreżyserowaną i nagrana płytą „Delight” (2008).

W roku 2012 wyreżyserowała i nagrała płytę p.t. „BOOKmejkerzy” wykonaną przez dzieci, dla dzieci pacjentów szpitali i hospicjów.

Tytuł profesora sztuki w dziedzinie sztuki teatralnej otrzymała (w 2015 roku z rąk prezydenta RP) po uzyskaniu doktoratu (2005) i habilitacji (2011) w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, gdzie wykłada przedmiot – piosenka aktorska.

Otrzymała wiele nagród aktorskich: Nagroda „Srebrnej Łódki” za spektakl „Kubuś Fatalista”, reż. W. Zatorski Łódź 1974, Nagroda aktorska na Festiwalu Dramaturgii Polskiej we Wrocławiu za rolę „Sprawiedliwość” w „Vatzlavie” St. Mrożka, reż. K. Dejmek, Wrocław 1981, Nagroda „Fringe First” na Festiwalu Teatralnym w Edynburgu dla spektaklu „Olśnienie”, reż. J. Wiśniewski, rola: „Narzeczona”, Edynburg 1990, Grand Prix dla spektaklu „Olśnienie”, reż. J. Wiśniewski, rola: „Narzeczona”, Glob Festiwal, Toronto 1991, Nagroda jury za reżyserię i wykonanie spektaklu „house Music”, Toruń 1992, Nagroda jury dla najlepszej aktorki IV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Eksperymentalnych w Kairze, monodram „Teatr jest kobietą”, Kair 1992, Nagroda krytyków dla najlepszej aktorki wyżej wymienionego festiwalu, Kair 1992, Nominacja do nagrody Alberta Einsteina przez Miedzynarodową Akademię fundacji w dziedzinie Sztuk Dramatycznych, 1985 „Nagroda specjalna” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w uznaniu zasług dla kultury polskiej, Warszawa 2006


KRZYSZTOF MAJCHRZAK - muzyk, kompozytor i producent muzyczny.

Od lat uznawany jest za jednego z najbardziej twórczych muzyków w Europie ‼ Studiował kontrabas klasyczny, ale jako środek wypowiedzi artystycznej wybrał bas elektryczny i gitarę. W latach 80. aktywnie uczestniczył w tworzeniu nowej fali polskiego jazzu, grając z wszystkimi najwybitniejszymi muzykami jazzowymi w m.in. w takich formacjach, jak „Tie Break”, „New Jazz Band i „Symphonic Sound Orchestra”. Od 1988 roku mieszka i tworzy we Francji.

Międzynarodową renomę zdobył grając w formacjach współtworzonych z muzykami ze światowej czołówki (wśród których są m.in.Grant Calvin Weston, Pete Drungle, Warren Benbow, Philippe "Pipon" Garcia, Tom Bergeron, Michel Godard, Walter Lang, Rick Hollander). Występowal na festiwalach i w salach koncertowych Europy, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Nagrał płyty w Polsce, Francji i Stanach Zjednoczonych.

Wielokrotnie doceniany, zarówno przez grono krytyków muzycznych, jak i publiczność, zajmuje od lat czołowe miejsca w rankingach „Jazz Forum” zarowno jako basista, kompozytor oraz Muzyk Roku.

Krzysztof Majchrzak z powodzeniem rozwija także karierę solową. Jego muzyczny wszechświat znajduje się na styku różnych kultur muzycznych, od muzyki współczesnej poprzez Harmolodic, muzykę eksperymentalną, etniczną, rock progresywny do open fusion. Praktykuje wszystkie rodzaje improwizacji, szczególnie improwizację „nonidiomatyczną”, pracując wciąż nad swoim oryginalnym i niepowtarzalnym brzmieniem. Interesują go eksperymenty z pogranicza sztuk – gdzie współegzystują na scenie: słowo, dźwięk i muzyka.

Uczestniczy w licznych performance oraz spektaklach teatru eksperymentalnego. Interesuje się również nurtem Dada : projekt "Poesique" oparty na tekstach Hugo Ball. Nagrał płyty w Polsce, Francji i Stanach Zjednoczonych. Brał udział w koncertach organizowanych przez France Musique, France Inter, Radio France Internationale i Europie1, jak rowiez w TV5 (Kanada)oraz w programie telewizyjnym PJJ-TV w Portland (USA ).

Najważniejsze płyty, na których można usłyszeć artystę to:
2014 Drungle – Majchrzak – Weston „Ekstasis Trio” – Mk Muzzik (Francja)
2013 Weston – Majchrzak – Gembalski „MAGIC HANDS” : Phil’art Francja
2007 LABIRYNT : Motion Tissue - Teal Creek Music (USA)
2005 LABIRYNT: “Exit” - Teal Creek Music (USA)
2003 Krzysztof Majchrzak/Phillippe Gilbert : „Un soir de Neige sur Lyon”
Mk Muzzik (Francja)
2000 Street Blues : “Prodigal Son” - Raincheck (Francja)
2000 Z’Ebra Trio : “Cornette” - Plaza Records (Francja)
1999 Trio Labirynt: “Ethnic” - Polonia Records (Polska)
1998 LABIRYNT - “Labirynt”- Teal Creek Records (USA)
1997 Majchrzak/Perrin/Portelano/Borel : “Fantazia” - Dexton Music ( Francja)
1996 Street Blues “Driving Licence” CM Production (Francja)
1983 Tie Break “Tie Break” - K7 - Sonus (Polska)
W przygotowaniu płyta solo , Trio MTR 3 (Francja), oraz TWX Weston
Xperience (USA)

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę