Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Trauma wczesnodziecięca - zagrożenia i konsekwencje

Trauma wczesnodziecięca - zagrożenia i konsekwencje
📅 Data: piątek, 2 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Południe, Uniwersytet SWPS, ul. Chodakowska 19/31 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Jak rozpoznać kiedy mamy do czynienia z normalną reakcją na nienormalną sytuację? Jak dzieci i dorośli radzą sobie ze skutkami traumy? Kiedy możemy mówić o zaburzeniach po traumie? U kogo szukać pomocy, kiedy skutki traumy dezorganizują życie? O aleksytymii, czyli skłonności do „emocjonalnej ślepoty” oraz zaburzeniach dysocjacyjnych opowie dr Elżbieta Zdanikiewicz-Ścigała, psycholog i terapeuta z Uniwersytetu SWPS, autorka książki „Aleksytymia i dysocjacja jako podstawowe czynniki zjawisk potraumatycznych”. Zapraszamy 2 czerwca na wykład i warsztaty organizowane w ramach czerwcowej Sterfy Psyche w Warszawie.

Wstęp wolny. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: link


WYKŁAD

Aleksytymia i dysocjacja jako konsekwencja lękowych stylów więzi i traum wczesnodziecięcych:

Wykład dotyczy analizy procesów psychicznych występujących w trakcie radzenia sobie ze skutkami traumy. Słuchacze dowiedzą się kiedy pamiętanie o przeżytej traumie może być ważną kotwicą, która – kiedy zaczynamy się zapędzać – przywraca nam system wartości, koryguje nasze zapędy i wskazuje, że w życiu najważniejsze jest... życie, a kiedy staje się trudnym do przyswojenia i przytłaczającym doświadczeniem, które kładzie się cieniem na całe późniejsze życie.

Zostaną omówione wyznaczniki tych bardzo złożonych i bolesnych procesów: aleksytymia, czyli skłonność do „emocjonalnej ślepoty” oraz dysocjacja, czyli tendencja do „odłączania” się w sytuacjach potencjalnie traumatycznych. Jak rozpoznać kiedy mamy do czynienia z normalną reakcją na nienormalną sytuację? Jak dzieci i dorośli radzą sobie ze skutkami traumy? Kiedy możemy mówić o zaburzeniach po traumie? U kogo szukać pomocy, kiedy skutki traumy dezorganizują życie?

Termin i miejsce:
2 czerwca 2017 r. (piątek), godz.17.00-18.30
Uniwersytet SWPS
ul. Chodakowska 19/31
aula 214 im. T. Tomaszewskiego


WARSZTAT

Trauma wczesnodziecięca i zaburzenia dysocjacyjne:

Celem warsztatu jest zaznajomienie słuchaczy z kluczowymi koncepcjami na temat związku lękowych stylów więzi i traumy na rozwój skłonności do patologicznej dysocjacji. Zostaną przedstawione koncepcje dysocjacji normatywnej oraz patologicznej.

Słuchacze dowiedzą się jak rozwija się skłonność do patologicznej dysocjacji oraz poznają spectrum zaburzeń potraumatycznych. Przedstawiona zostanie koncepcja strukturalnej dysocjacji osobowości Onno van der Harta, Ellerta R.S. Nijenhuisa oraz Kathy Steele oraz implikacje tej teorii dla praktyki psychotraumatologicznej.

Termin i miejsce:
2 czerwca 2017 r. (piątek), godz.19.00-21.00
Uniwersytet SWPS
ul. Chodakowska 19/31
sala S227, limit 25 osób


PRELEGENTKA

Dr Elżbieta Zdankiewicz-Ścigała - psycholog, dr nauk humanistycznych. Pracuje na Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Autorka artykułów i książek naukowych z zakresu uwarunkowań rozwoju psychicznej reprezentacji emocji w normie i patologii (aleksytymii) oraz zaburzeń po stresie traumatycznym. Realizuje projekty badawcze w obszarze wpływu traum na rozwój PTSD i innych zaburzeń związanych z konsekwencjami traum złożonych. Kieruje autorskimi studiami podyplomowymi na Uniwersytecie SWPS: Psychologia Kryzysu i Interwencji Kryzysowej oraz Psychotraumatologia. Od kilkunastu lat nieprzerwanie zajmuje się praktyką kliniczną, specjalizując się w psychoterapii osób, które doświadczyły traum złożonych. Jest członkiem między innymi, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i European Society for Traumatic Stress Studies.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Południe lub w kategoriach: warsztaty wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️