Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

NIE ZNAJDZIESZ TEGO NA TORRENTACH: MORGENROT

NIE ZNAJDZIESZ TEGO NA TORRENTACH: MORGENROT
📅 Data: wtorek, 13 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Znajomi Znajomych ul. Wilcza 58A (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na bezpłatny pokaz filmu dokumentalnego MORGENROT w reżyserii Michała Korchowca.

Film o długotrwałych powikłaniach wojny. Brutalne, utajnione wstydem wydarzenia, nieświadomie stają się dziedziczną chorobą. Szczere wypowiedzenie tajemnic pozwala na analizę potencjalnie prowadzącą do oczyszczenia. Film o odzyskiwaniu szczegółów pamięci, o wypowiadaniu tajemnic pierwszy raz, o przyznawaniu się do błędów, próbując zrozumieć z czego wynikają.

MORGENROT
film dokumentalny
2016, 68 min.

reżyseria // Michał Korchowiec
zdjęcia // Mikołaj Syguda, Magdalena Mosiewicz
muzyka // Joanna Halszka Sokołowska
dźwięk // Rafał Kłosiewicz, Piotr Gołaszewski
montaż // Barbara Fronc
kierownictwo produkcji // Katarzyna Wąs
producent // Michał Korchowiec
produkcja // Ersatz
współfinansowanie // Ministerstwo Kultury i Sztuki, stypendium "Młoda Polska"

Po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyserem.

Projekt "Nie znajdziesz tego na torrentach" wystartował w styczniu 2012 roku w klubokawiarni Chłodna25, zainicjował go pokaz debiutu fabularnego w reżyserii Adriana Panka pt. "Daas". Od tego czasu gośćmi cyklu byli m.in.: Wilhelm i Anka Sasnal ["Z daleka widok jest piękny"], Tomasz Wasilewski i Katarzyna Herman ["W sypialni"], z kolei Tomek Matuszczak, Jacek Piotr Bławut, Sławomir Shuty i Maciej Bochniak pokazywali swoje krótkie metraże: "Serce do walki", "Jezioro" i "Pokój". W Kosmos Kosmos, który przez rok był kolejną przystanią projektu, odbyły się seanse krótkometrażowych produkcji: Michała Szcześniaka, Krzysztofa Kasiora, Marcina Janosa Krawczyka i Marcina Bortkiewicza - pokaz jego filmów ["Cisza", "Reguły gry", "Nauczanie początkowe", "Portret z pamięci" i "Lewa połowa twarzy"] zgromadził największą jak do tej pory torrentową publiczność. Po odsłonie cyklu w Resorcie i jego plenerowych edycjach w Kurorcie - pokazy filmów m.in. Aleksandra Dembskiego i Karoliny Bendery - przyszedł czas na nowe miejsce: Znajomi Znajomych.

Zapraszamy raz w miesiącu do klubokawiarni Znajomi Znajomych na spotkania z kinem spoza mainstreamowego obiegu. Zależy nam na tym, by przybliżać szerszej publiczności filmy, które na moment trafiły do kin, ale szybko zeszły z afisza, oraz takie, które, choć zrealizowane w Polsce, w ogóle nie znalazły się w planach repertuarowych krajowych dystrybutorów. Jak do tej pory pokazaliśmy między innymi takie produkcje jak: JUREK Pawła Wysoczańskiego, NOC WALPURGI Marcina Bortkiewicza, WIĘZI Zofii Kowalewskiej, HEL Katii Priwieziencew i Pawła Tarasiewicza, BERLIN DIARIES Przemysława Wojcieszka, AGFA 1939. PODRÓŻ W CZASY WOJNY Michała Wnuka, ZJEDNOCZONE STANY MIŁOŚCI Tomasza Wasilewskiego, HUMANKA Katarzyny Trzaski i WALSER Zbigniewa Libery. Po pokazach zapraszamy na spotkania z gośćmi.

Wstęp na wszystkie seanse i spotkania jest bezpłatny.
Sala ma 70 miejsc siedzących.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧