Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Do kogo należy polska historia?

reklama
📅 Data: niedziela, 11 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Ośrodek Przemiany ul. Krucza 17/13 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
O czym w naszej historii mówimy a o czym nie? Do jakich części naszej historii odwołują się różne grupy politycznych interesów i czy mają do tego prawo? Na ile historyczne procesy ciągle mają na nas wpływ? Jakie miejsce w historii i kulturze mają mieć żołnierze wyklęci, Jedwabne czy pańszczyzna? Czy państwo powinno prowadzić oficjalną politykę historyczną? Czego mają uczyć się nasze dzieci w szkole? Czy historia w ogóle może być niezależna od polityki?

Te inne jeszcze pytania będziemy mogli postawić podczas procesu grupowego.

Proces grupowy to rodzaj pogłębionej dyskusji wszystkich obecnych uczestników nad zagadnieniem lub zdarzeniem życia społecznego i politycznego, który emocjonalnie ich porusza.
Celem procesu jest pełniejsze wyrażenie swojego stanowiska, jak również zrozumienie stanowiska drugiej strony. Dzięki temu możliwe jest dostrzeżenie głębokiej struktury konfliktu, zwiększa się świadomość własnych przekonań i umiejętność skutecznego reprezentowania ich w konflikcie. Zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki różnych poglądów.

Przyjdźcie, jeśli brakuje Wam głębokiej dyskusji na tematy społeczne, która uwzględniałaby więcej niż ciągle te same argumenty, których druga strona nie przyjmuje do wiadomości i jeśli chcielibyście rozmowy która nie toczyłaby się błędnym kole. Aby tak było trzeba być uważnym również na uczucia i głębsze wartości, zmieniać perspektywę i rozumieć ukryte znaczenia wypowiedzi. Pomagają w tym Agnieszka Grądek i Paweł Szczęsny, facylitatorzy procesów grupowych Instytutu Psychologii Procesu.
Więcej o metodzie możecie przeczytać tu: link

Miejsce: Ośrodek Rozwoju i Psychoterapii PRZEMIANY, ul. Krucza 17/13

UWAGA!
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa mailem na adres [email protected]m lub sms'em 880 66 33 11, albo [email protected]; tel. 602739467

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę