Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Przywoływanie bogów w Nowym Teatrze

Przywoływanie bogów w Nowym Teatrze

reklama
📅 Data: czwartek, 15 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
15 czerwca zapraszamy na ostatni wykład dr Daniela Zarewicza z cyklu "O tym co ludzkie i boskie w teatrze greckim".

Wydarzenie będzie szczególne ponieważ towarzyszyć mu będzie premiera książki Zarewicza pt. "Przywoływanie Bogów – mit, magia, misteria w starożytnej Grecji".

To efekt wielu lat studiów autora nad kulturą starożytnej Grecji. Książka szczegółowo odwołuje się do zagadnień poruszanych na wykładach w Nowym Teatrze, ale również do ogromnej ilości innych problemów, które - na co autor ma nadzieję - będą prezentowane w Nowym w przyszłości.

Promocji towarzyszyć będzie koncert Mieczysława Litwińskiego -przyjaciela Daniela Zarewicza i legendarnego multiinstrumentalisty

Z uwagi na szczególność wydarzenia wykład odbędzie się we foyer Nowego Teatru, a nie jak do tej pory w Świetlicy.

Dokładnie 15 czerwca przypadają również czterdzieste urodziny autora, więc jak tu nie wierzyć w istnienie greckich bogów?!

Podczas spotkania będzie mona kupić świeżo wydaną książkę.

WSTĘP WOLNY

O cyklu:
Teatr grecki należy do najbardziej złożonych i niejasnych zagadnień kultury. Znikoma liczba zachowanych do naszych czasów utworów jedynie pogłębia frustrację, wynikającą z niemocy poznania tej fascynującej struktury. Frustracja jednak szybko ustępuje miejsca fascynacji, obraz bosko-ludzkiego świata bowiem, znajdujący się w greckiej chorei, jest aż nazbyt bogaty. Ktokolwiek go poczuje, nie spocznie w dociekaniach nad jego wielowątkową, wielopoziomową i pełną niedomówień istotą. Teatr grecki jest darem i zwierciadłem opiekującego się nim boga, jest więc odbiciem świata, którym on sam jest.

Dr Daniel Zarewicz – filolog klasyczny, literaturoznawca, tłumacz. Autor polskiego tłumaczenia Hymnów orfickich. Interesuje się związkami antropologii i psychiatrii. Prelegent seminarium filozoficzno-psychiatrycznego pod kierunkiem prof. filozofii Zofii Roińskiej i prof. psychiatrii Jacka Wciórki. Prowadzi badania i przygotowuje książkę o psychozie w kulturze starożytnych Grekow.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę